TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Velma Kelly @thekate_rina
#reach: 40513   ( 852nd )
#followers: 1648   ( 1970rd )
#1
Да, и сестра ти, и мајка ти, и баба ти и ќерка ти, сите барем еднаш во живот одлучиле да не носат одредена облека пошо се возеле со бус, или требало сами да пешачат накај дома или сами да се враќаат во такси.
19ReTweets68Favorites·Details
#2
На англиски во основно,наставничката ни рече да си купиме поклони и да си ги размениме со другарчето што седи до нас. Јас и другарка ми си купивме фини ствари и дента не дојде пола група и моравме да седнеме во круг за секој да добие поклон. Мене црвен лампион ми се падна.
6ReTweets29Favorites·Details
#3
Телма анкета
Што сакаш да ти донесе Дедо Мраз?
Ништо.
Ништо?
Ништо.
Ништо?
Ништо.
Зошто?
Дедо Мраз не постои.

Браво мали <3
4ReTweets14Favorites·Details
#4
Нов Македонски Брод
Нова Македонска Каменица
5ReTweets7Favorites·Details
#5
2 години после одобрување за издавање, Крвава месечина е награден роман и баш добро му оди. 😎 https://t.co/O8pSLiET22
2ReTweets16Favorites·Details
#6
Ја пика шепата под тросед, се мачи да докачи нешто и нормално ме стана да извадам ЕДНО зрнце сува храна за мачки.
1ReTweets14Favorites·Details
#7
Гледам една 90 годишна госпоѓа од Дојран, испеа
Non, Je Ne Regrette Rien на некое српско талент шоу. Изгледа ко париска дама и ја сакам <3
1ReTweets12Favorites·Details
#8
Најсмешно нешто што слушнав е дека јужниот сосед се сметал дека е изнад балканштината. А фино памтам дека во доцни 90ти гркот кај шо бевме на одмор му предложи на татко ми да ме вети за син му. Јас бев IV одделение. Ми викаше остани ќе ти купам кукли. ✝️🤣
1ReTweets12Favorites·Details
#9
Внука ми ми испеа коледеледе на телефон и на крај ми рече: Кате парички се даваат.
😂
0ReTweets14Favorites·Details
#10
Само ветер луѓенца.
2ReTweets6Favorites·Details
#11
Да сум уредник во ТВ има да ги отпуштам сите репротери што ќе ја ословат како „најлудата ноќ“.
2ReTweets6Favorites·Details
#12
Кафе Пауза има статија за новогодишни резолуции што ќе те научат на нешто - меѓудругото имаат и ,,допишувај се со некој кој е во затвор".
Епа како кога испи отров 😢
0ReTweets12Favorites·Details
#13
Чикаго Вест го крстиле девојчево на Кимје.
Па балкански дијаспорци да беа немаше волку да се tasteless.
1ReTweets9Favorites·Details
#14
8500 евра казна за Дрисла, или колку да се покријат патни трошоци на двајца пратеници.
1ReTweets7Favorites·Details
#15
Нормално дека ќе се подјебаваат со исповеди и хаштази пошо пола од нив не гледаат дека тоа е нешто неприфатливо и непријатно, пошо израснале уверени во тоа.
2ReTweets4Favorites·Details
#16
Леле бе па вие стварно верувате дека од 200 евра ќе почнете да заработувате 5000 само ако се смени името? Можда, ако вашето го смените во некое Норвешко, ама и тогаш некако тешко. https://t.co/efuXmOpfoe
1ReTweets6Favorites·Details
#17
Дечкото пред мене во полиција си се сликаше гратис за личен документ пошо се знаеше со административецот. Абе земи ова назад (му ја враќа картичката, као он части). Живот дојде ако си од правиот етникум, сите останати си плаќаат административна такса.
1ReTweets5Favorites·Details
#18
@LejlaKeichi Прво што приметувам се раце (кај сите) ама маж со убави раце па уште и вени ако има мх https://t.co/eUttD7PnFn
2ReTweets2Favorites·Details
#19
35 минути а ние сите сме прејадени, со cè куче.
Убава нека ви е годинава. https://t.co/6mmRw0x2uR
0ReTweets7Favorites·Details
#20
Скопје заслужува ветер секој ден. Секое дрво на Водно се гледа 😍
0ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Газдаgoranasroma15
2KatttP.katttp11
3Sunloungersunloung3r10
4PokojniTozajaopokojnitoza10
5лешперчеintra_venous10
6бате мачеdzimi_d8
7Purp #DefendDACAjustpurpling7
8Дибекtkiceec7
9puellulahautemess__7
10Малегриа_malegria7