TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

toshe x @toshex
#reach: 80196   ( 229th )
#followers: 10283   ( 125th )
#1
Абе какво сакање држава ако животот не си го сакаш пошо немаш за основни човекови потреби? Умираш од рмбање, не добиваш соодветна здравствена нега, немаш доволно за храна, сметки, кирија, одмор и релаксирање... али државата ја сакаш!? ЗОШТО!?
28ReTweets93Favorites·Details
#2
Еве груба математика, 120 пратеници по 60 евра за патни трошоци на ден, 20 работни денови во месец (а има и повеќе), се 144 илјади евра на месец од буџет, или скоро 2 милиони евра годишно. И НЕ ВЕ РЕВОЛТИРА ТОА? Јасно не знаеме колку се 2 милиони немаме претстава ние...
20ReTweets52Favorites·Details
#3
И ми се гади. Ми се гади од каков глуп и прост народ сме, ми се гади од каков лопов од власт стално имаме и ми се гади од тоа шо ради сами себе не можеме напред да тргнеме а затка од држава со популација на една метропола сме, и би требало да е лесно ама сами се моткаме у место.
7ReTweets48Favorites·Details
#4
не се вклопувам на фенси места
8ReTweets26Favorites·Details
#5
Океј сериозно, дали сте свесни дека коа пишувате 2K18 не правите смисла! Тоа е 200018, K заменува илјадарка. И дури и да е за „пократко напишано“ - не е! Дали K дали нула, иста должина има!

Бар да пишете 2К+18 па да има некоја смисла математички.
7ReTweets28Favorites·Details
#6
9ReTweets13Favorites·Details
#7
'fraid o bugs?
try dis https://t.co/NcbIqum5E3
6ReTweets19Favorites·Details
#8
топол и гостопримлив народ, со голема доза ДУМРИТЕ СИТЕ ШО НЕ СТЕ *ИМЕ НА ПАРТИЈА*, И НА КОМШИЈАТА И КОЗАТА И ПЛЕМЕТО ДА МУ УМРИТ, ШОВЕБАМ СИ ИАМ БУГАРСКИ ПАСОШ ЌЕ ИДАМ У ЕВРОПА, АЛИ САМО ИМЕТО АКО СТЕ ГО ПРОДАЛЕ!!!
5ReTweets21Favorites·Details
#9
Си играш 20 минути со куче и одма сите проблеми ги забораваш! Среќа е!
6ReTweets12Favorites·Details
#10
putting the R in VR https://t.co/g6u3F3D50n
5ReTweets14Favorites·Details
#11
ведри луѓе: „годинава поставете си цели и остварете ги“
јас во себе: „и потоа и го постави цел у пределот на оралната празнина“
6ReTweets11Favorites·Details
#12
од кај таа потреба да на рандом луѓе им докажеме дека некое сфаќање им е погрешно, и да им го наметнеме нашето?
5ReTweets12Favorites·Details
#13
она чувство кога ќе расчистиш со нешто, ќе потсредиш во себе, и ќе воздивнеш чиниш сето бреме ти излегло низ уста а ти се осеќаш како пердув... толку олеснувачко
6ReTweets8Favorites·Details
#14
Значи не смее некој само затоа шо е пратеник или вработен на некоја функција да ужива повеќе бенефиции од просекот на луѓето за кои се труди да направи подобар живот.

СТАЈТЕ ГИ НА ИСТО СО ТИЕ ШО ИМ Е НАЈЛОШО ПА ДА ВИДИШ КАКО ЌЕ ГО КРЕНАТ СТАНДАРДОТ!
5ReTweets11Favorites·Details
#15
4ReTweets13Favorites·Details
#16
Знаете шо значи тоа ВЕЧНА ДА Е уствари?
Вечна да е (мизеријата наша).
4ReTweets13Favorites·Details
#17
не спиев многу
ама затоа не спиев ни квалитетно
#доброУтро
4ReTweets11Favorites·Details
#18
И после тие 2 милиони подели ги на 120 луѓе, и оп имаат да си купат по 2 стана во скопје. ДА! МОЖЕ ДА СИ КУПАТ ПО 2 СТАНА ВО СКОПЈЕ ЗА ТИЕ ПАРИ! И ќе бидат нивни. Ќе си имаат 2 факин стана бонус дури луѓе немаат за живот! И кирија може ќе си зимаат ако ги издаваат.
4ReTweets10Favorites·Details
#19
3ReTweets12Favorites·Details
#20
"оној ја пцуеше мајка ти" https://t.co/gguqzB4xxB
3ReTweets12Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Хаклбери Фина 🌀katiestrummer67
2PokojniTozajaopokojnitoza28
3ЦрноКосаcrnokosa12325
4Те Сакамdelux_if23
5Ентропијаsanjalazanja21
6Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski18
7Go, Devil Sith. LMevilgrouse17
8Наталиdajmunachovekot15
9Joséfina 👑tetkatrende14
10немам идејаsaranajjakasara13