TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

V!Dana Македонска @vidanadesign
#reach: 97905   ( 105th )
#followers: 12610   ( 65th )
#1
Ние сме земја на науката. За само 500 илјади евра докажавме дека палмите мрзнат на студено време. За 42 милиони докажавме дека зграда до река, на седум ката, прокиснува без кров. За исти пари докажавме дека документи од хартија не трпат вода.
93ReTweets292Favorites·Details
#2
Си беше еднаш еден град.... https://t.co/IjctJXUhyj
71ReTweets287Favorites·Details
#3
Макстил трошел 27% од питката вода во Скопје за ладење на печките и не плаќал ни денар до пред две години. Не си ти крив Минчо, ние сме за тепање.
68ReTweets219Favorites·Details
#4
RETRO Скопје2008. Тажно сведоштво. https://t.co/dcVwIYwBXB
64ReTweets177Favorites·Details
#5
Груевски: Толку сум редовен во судот што ми доаѓа да си побарам канцеларија и плата...

Ти го мислиш станал духовит ОН ЧИТА!!! https://t.co/uGiqCRDnvq
57ReTweets196Favorites·Details
#6
Фото Роберт Атанасовски @RAtanasovski https://t.co/U30NcePlpU
32ReTweets197Favorites·Details
#7
"Промената на законите не е реформа! Промената на менталитетот е реформа!" - Роберто Беличанец
33ReTweets96Favorites·Details
#8
Ние и грците 13.000.000 македонци.
32ReTweets88Favorites·Details
#9
НЕПРИЈАВЕН ПРИХОД според ЗАКОН од УЈП се одданочува со 70% плус затезни камати или 150-200.000 евра на сумата. Што би се рекло, во наши пари, МНОГУ ГАЌИ СЕ ТОА.
Исто, последен момент е да ја преиспитате препораката дека затајувањето данок се исплаќа.
27ReTweets64Favorites·Details
#10
За 15 години во училиште еден ученик завршува деветолетка, средно училиште и две години факултет.
За 15 години во влада Никола Груевски уште чита две реченици. #ГрувиЧита https://t.co/wo6EVgZeaN
19ReTweets82Favorites·Details
#11
ИВОНА Талевска ПРИЗНА дека ЗАТАЈУВАЛА ДАНОК по обвинението на СЈО за Тифани. Судијката Софија СВАРОВСКИ Лаличиќ даде пауза бидејќи претставникот на Државното правобранителство Зоран Петковски не беше во можност да се произнесе за висината на штетата!!! Изненаџен.
20ReTweets61Favorites·Details
#12
RETRO Скопје2008. Тажно сведоштво. #сивоСкопје https://t.co/7HaPg0gaqO
21ReTweets55Favorites·Details
#13
Не треба нормален човек да го убедуваш дека смртта не е за смеење. Црнило во душа не се вади со добар збор. Не можете да ги поправите. ТОА Е ГНОЈ. Блокирајте.
11ReTweets66Favorites·Details
#15
3 години од првата бомба, по која следеа 32, за 20.000 прислушувани со докази за над 100 лица 1 партија 1 премиер 10 министри и цел ЕДЕН народ кој е до гуша во вмро и чека некој друг да ја заврши работава оти веќе им се смачило.
16ReTweets35Favorites·Details
#16
Повеќе од 110 претставки за разрешување на судии ќе се најдат пред членовите на Судскиот совет. Меѓу нив е иницијативата за разрешување на кривичната петорка од Врховниот суд на чело со претседателот Јово Вангеловски.
14ReTweets30Favorites·Details
#17
Секој човек има своја планина. Некои се качуваат по неа, некои ја носат на рамена.
11ReTweets30Favorites·Details
#18
Како згаснуваа медиумите, така згаснуваа сите траги од моето Скопје. Скоро да нема текстови и фотографии од минатите петнаесетина години... криминалците ги запретаа трагите, ние ги губиме сеќавањата.
9ReTweets26Favorites·Details
#19
Името веќе го сменија 200.000+. Се викаат Италија, Германија, Австрелија, Канада. Уште толку се спремаат да го сменат во Виена, Швајцарија, Америка.
7ReTweets32Favorites·Details
#20
Душа ми се стега од синоќа. И сега не е полесно. Нека ви е лесна земјата млади луѓе. Прерано ги допревте ѕвездите.
6ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jewelskaiskulirana18
2Mindрluмbеrmindplumber14
3EmptyPersonadarkhour_seeker14
4Igorspacebloomp12
5Cosmopolitanalikiaj10
6Lena Petroffl_petroff9
7Andrejandrej0819
8БабаКаља ❄️katemagritte9
9Пердуфpikabu008
10Jovan Petrovjp_euro8