TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: - -
#followers: - -
#1
Да резимираме уште еднаш, што ја одбележа оваа ноќ во Валета? Добредојде за @Shushmula и убав пат утре... и нормално, @KakoOrko ... 🥇👏👍🏝🔞🔱🥃 https://t.co/I4HHN7jy4w
4ReTweets32Favorites·Details
#2
Ова со лековите во МК е рамно на масовно убиство. Или обид за убиство. Ама како и се`што се става под тепих, веројатно и ова ќе биде кеширано. Штета што на луѓето им скративте по 10-20 години од животот. Ни во Бурунди не е така... ни во Зимбабве...
5ReTweets5Favorites·Details
#3
"Џирона покажа поголема борбеност против Реал во 80 минути, каква Еспањол не покажал во целата своја историја на постоење, против Реал." 🤣👍🥂
3ReTweets7Favorites·Details
#4
Не ми е јасно како тоа „Порта Македонија“ може да има пренамена?
Ќе се закачат љуљашки на неа?
Ќе се прави мост од ГТЦ до Пелагонија?
Или ?🧐
1ReTweets11Favorites·Details
#5
Како и да свртиш... https://t.co/71Iqkg8QuN
2ReTweets6Favorites·Details
#6
Да имаш стан со поглед на Вардар и не така лоша опција... и загадувањето е секако помало 😉🍹 https://t.co/iSCNMHhKZt
1ReTweets9Favorites·Details
#7
Неофицијално, за сите МКдонци што имаат аплицирано за Блгарски Пасапорт: Од 2018-та ќе се укине апицирањето за Блгарски происход. Со МК пасош ќе се добива по автоматизам, без аплицирање. И Пасапортот ќе биде безплатен. Еден народ, един пасапорт. 🤠🍻
2ReTweets4Favorites·Details
#8
Нема поубаво од ноемврискиот Сахарски ветар и Сонце... мераците на Медитеранската Есен/Зима 🏝🥇❤ https://t.co/NjxEuBulvh
1ReTweets6Favorites·Details
#9
@Shushmula @KakoOrko Бандата се собра... со Ноќните Витези од страна... https://t.co/fS0uY8rkal
1ReTweets6Favorites·Details
#10
Дали Рахој ќе реагира со член 155 и во Џирона, бидејќи Реал губи 2:1? 🤣😅😂
1ReTweets5Favorites·Details
#11
И како што реков Чао Италија 😂😅🤣1958 не беа во Шведска. А сега поради Шведска нема да се во Русија🤣😅😂... ако не па да ги вратиме вемеро? 😂🔞🥅🛌
1ReTweets5Favorites·Details
#12
@JasnaKoteska , и толку за вечерва.... а може и за годинава! Нека ви биде пример за Чесност и Искреност, бидејќи најголем дел од вас немате поим што значат тие две нешта. 👍👏😉🥇
1ReTweets4Favorites·Details
#13
Сакате да видите како треба да изгледа профи новинарство? Гледајте КаталонскаТВ3.Завчера ЦЕЛ пренос од Индепендистите, денес од Унионистите👍
0ReTweets6Favorites·Details
#14
Не знам зошто најголем број МК твитерџии се сметаат себе си за некоја интелектуална сила кога се исти ко сите овци што пастирот ги собира во трло и ги обработува по пропис? Им дава задачка за да твитаат по налог. Во еден глас, само на зададена тема. 😂🥊🐑🐏
1ReTweets3Favorites·Details
#15
Се надевам дека денес смееме во чест на нашите браќа од соседството да го постираме нивното знаме како Благодарност за подадената рака? Ги прашувам советниците од Власта и се надевам дека не наоѓаат ништо лошо во ова?
Да живее #МКБГ ! ;) https://t.co/ufMP9fKD7I
1ReTweets3Favorites·Details
#16
@JasnaKoteska Не ми се лути...не сакам ни да ти звучам цинично...ама најискрено жал ми е за енергијата твоја. Многу. Затоа што си чесна. А сепак доцна сфати дека се' беше џабе. "Ако не па да ги вратиме?" си функционира топ и баш ги заболе...
1ReTweets2Favorites·Details
#17
Кога лицемерието е пуштено на најјако тогаш веќе не правите разлика од моментот кога некого сте го нарекувале „циркузант, кловн, фикус, будала“ до моментот кога на истиот тој му се обраќате со „Господине“. Е тоа е дното на личноста, која и да е. Господа Гомца 😅🍻🤠
1ReTweets2Favorites·Details
#18
Е сега никој не им е крив на Каталонците што немаат дијаспора па да почне да протестира во Њујорк, Торонто, Брисел, Минхен, Цирих и Сиднеј 🍻
0ReTweets4Favorites·Details
#19
@mindplumber Па ова што е денес на улица низ БСН е идентично... генерално е 50-50, плус/минус 2-3 %. Но знаеш секој… https://t.co/QmktACI8Jp
1ReTweets1Favorites·Details
#20
„Сите Сме Сител“ (највлијателниот и најдобриот медиум во МК).
Добри ли е сега другари?
Задоволни?
Важно е сите исто да мислиме ;)
1ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дуле СавичⓇshushmula25
2Poison Ivyhedera_genus24
3Оркоkakoorko18
4x→∞ t=0sheretoto12
5Mindрluмbеrmindplumber10
6Муаркоmuarko9
7Виктор Стевичviktorstevich7
8Кукуњавскаemmyllija6
9Jasna Koteskajasnakoteska5
10Блокирамеblokirame4