TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Његош @zhikatha
#reach: 45771   ( 712nd )
#followers: 2244   ( 1421st )
#1
2 работи мразам на тл:
1. Хејтање
2. Хејтање ради рејтинг

Ела бе маже/сесре во рл да се испонашаш така.
13ReTweets43Favorites·Details
#2
Од накит носеше... damn your eyes.
11ReTweets33Favorites·Details
#3
Не им верувам на луѓе што до вчера исмеваа некои муабети, а од денес ги твитаат. Толку.
10ReTweets26Favorites·Details
#4
Дојди, ќе паднеме заедно во... https://t.co/7jZIdJ0onS
5ReTweets38Favorites·Details
#5
Розите се црвени,
Небото е сино,
Слушај внимателно сега:

"... Ќе одам негде сам по друго име,
Со првиот што ќе мине, тргни заборавиме..."
5ReTweets20Favorites·Details
#6
Ти велат болат работи што што ги правиш, а тоа што некој го прави и не да те боли, те уништува, не е тема на муабет, нели?
6ReTweets15Favorites·Details
#7
2 типа на твитерџии:
1. Јадат гомна, мрчат наоколу, а пред тебе "Здраво брат, како си".
2. Ти иде да ги собереш сите во една зграда и комшии за на век да сте.
3ReTweets24Favorites·Details
#8
Од луѓе ги почитувам и ги сакам оние кои знаат да останат доследни на она што го кажале. Дури и кога не изговориле ни збор.
6ReTweets12Favorites·Details
#9
To do за денес:

◻ Тргни се од токсични луѓе
◻ Стави ја душата на перење
◻ Тури им го на хејтерите да им кисне
◻ Загреј се за поубав викенд
2ReTweets23Favorites·Details
#10
https://t.co/cBIPfMZrHH

Пошто нели добар ден е..
#💚
4ReTweets11Favorites·Details
#11
Ми рече: Денот кога ќе ставиш аватар без наочари, да ми се јавиш.
Ете сега е недостапна.
3ReTweets12Favorites·Details
#12
Како може бе за судење и осудување да сте први, а за помош само на РТ да ве има?
3ReTweets12Favorites·Details
#13
Полека, но сигурно коцките ќе се поклопат. https://t.co/6oq9BeqrKM
4ReTweets9Favorites·Details
#14
Има луѓе свет значат, ама една личност меѓу нив знае да ти вдахне душа и да ти подари насмевка. #Посветено
2ReTweets14Favorites·Details
#15
This could be us but you...

https://t.co/ry2fAOsixH
4ReTweets7Favorites·Details
#17
После некои тешки срања доволно ти е добра музика и пијачка, а потоа сфаќаш дека:
- онаа личност што ти била меѓу најдрагите сепак те повредува
- нервозата секогаш е залудна
- уште една пијачка добро ќе ти дојде.

Легнуваш и заспиваш за сабајлето полесно да отераш се у 3 лепе.
2ReTweets12Favorites·Details
#18
Пази сега ваму. На најјако.

#ДоброУтро убаво
https://t.co/hSUNFdx8AQ

Houston, do you hear me?
Ground control, can you feel me?
2ReTweets11Favorites·Details
#19
Се повеќе ми се гади од некои луѓе.
2ReTweets10Favorites·Details
#20
Розите се црвени,
Небото е сино,
Ти порачуваш пиво,
Келнерката ти носи вино.

Една недела порано: среќен Трифун и Валентин.
3ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1епифаниpsuchopompx34
2Mery💎mumamery32
3Мимикријаmajaspasovska126
4една неБитнаnanu9900126
5редхедcrvenagla15
6Русокоса девојкаblondy16514
7Бони Топbonitopp12
8👽Aлиен'ка👽 ex Angel Dust🚬zeznataskorpija11
9Џудитка🐽kroffni4ka8
10Buçkoyelrambobtwo8