TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 48981   ( 635th )
#followers: 748   ( 4249th )
#1
Само за мажените, а женетите не се ни спомнуваат! И да, свекорот најбитен, тој да потврди, иначе маф ни е работа.
🤕😒😫😡
#Вечнадаје
*не ми е јасно зошто не бараат чаршаф од прва брачна ноќ, невестата дал' била невина. https://t.co/KxAqDrfJN7
9ReTweets23Favorites·Details
#2
Домашно лепче, без месење. https://t.co/MPpGSYTxjU
1ReTweets39Favorites·Details
#4
Условна, м? Е па со здравје да си го носиш гаќите, ама условно, да нема кој да ти ги слече!
А ја уше белите мечки на Северен пол шо не ги прашав дали и колку ќе ме казнат ако не променам лични документи на време?!
3ReTweets19Favorites·Details
#5
4ReTweets14Favorites·Details
#6
Хор "Артизан" на прославата на 15 годишнината од формирање на Здружението на Унгарците во Македонија Теледом
Society of #Hungarians in #Macedonia
Boldog születesnapot #Teleház
Kösönöm szepen es gratulátok! https://t.co/kBwPVGVRWz
3ReTweets9Favorites·Details
#8
Што сВе нема по светов!
12 camels disqualified from Saudi Arabia beauty pageant for using Botox https://t.co/rrs2TWWVw4 via @usatoday
2ReTweets8Favorites·Details
#9
Едно време вакви работи се учеа.... https://t.co/ZSc5ykZxS3
2ReTweets7Favorites·Details
#10
-Дечко, помфритот што ни го донесовте е камен ладен.
=Камен ладен?
-Да.
=Сега ќе ви донесам друг.
....
=Повелете, а тој може малу повеќе стоел на шанк па се оладил.
#МакедонскиТуризам
2ReTweets7Favorites·Details
#11
Ич, мој си се.
Грозни ви се рекламите! https://t.co/3DSnCriIR6
2ReTweets7Favorites·Details
#12
Донирајте! https://t.co/LDMkWx8buY
4ReTweets1Favorites·Details
#13
У ритму хороскопа 😂😂😂
ping @EsherihiaColi @__lence__ https://t.co/uLDuMsTZa0
1ReTweets9Favorites·Details
#16
Преземено од ФБ
#Доброутро
Turski đubretari sakupljali bačene knjige i napravili sebi biblioteku - BUKA Magazin https://t.co/CIPBAxggLT
1ReTweets8Favorites·Details
#17
Какав предиван дан 🎶🎵🎶
ping @EsherihiaColi https://t.co/eYgsMdqr4L
1ReTweets8Favorites·Details
#18
Љуби га мајка 😍💙💙💙 https://t.co/BMJb4fKQsh
0ReTweets11Favorites·Details
#19
И да пратите инспекција на терен кај секое градилиште за да видите дека им служат како депонии. https://t.co/r7svmOcSSL
1ReTweets7Favorites·Details
#20
Епилог:
-Помфритот што го донесе затоа што првиот не беше како што треба, зошто си го наплатил?
=Неее госпоѓо, не е наплатен, тоа гарнирот посебно го наплаќаме од месото.
- ... (се вртам и искачам од кафанчето... немам веќе енергија да се расправам дури и кога ме поткрадуваат)
2ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1D.D.J.drndrnjarinja_35
2Бактеријаesherihiacoli27
3Кукуњавскаemmyllija21
4Poison Ivyhedera_genus19
5drugarkanajvnuka18
6Mindрluмbеrmindplumber14
7L__lence__14
8Girl With Mousy Hairkalakurnica14
9Ебате Бељаebate_belja12
10Igorspacebloomp11