TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стрела ➶ @zone0205
#reach: 114519   ( 51st )
#followers: 16127   ( 30rd )
#1
- Колега ај оди свари ни кафе.
=Ама мене не ме вработија тука да ви варам кафиња.
- Па, не те вработија ни да не гледаш додека ние работиме.
110ReTweets232Favorites·Details
#2
Кога ќе паднеш пробај да станеш, немој да чекаш некој да те крене. Едни ќе поминат со свртена глава, а многу од нив ќе поминат и преку тебе.
110ReTweets193Favorites·Details
#3
Порано бев нарцис, а сега сум најубав, најпаметен и најдобар.
101ReTweets211Favorites·Details
#4
Младоста ми помина, а Јануари никако.
108ReTweets187Favorites·Details
#5
Порано се знаеше кога ќе видиш некој на улица што збори сам 90% е мрднат…сега со паметниве телефони не знаеш од кој да се пазиш.
98ReTweets199Favorites·Details
#6
Не барајте прочка, ако од утре планирате пак по старо.
94ReTweets197Favorites·Details
#7
Во кратки црти, овој живот тешко се крпи.
102ReTweets168Favorites·Details
#8
Колегијалната работа е многу важна, кога ќе згрешиш можеш вината да ја префрлиш на друг.
93ReTweets168Favorites·Details
#9
Точно е дека кафе се пие на било кое место, во било кое време,...но со одбрани луѓе.
89ReTweets177Favorites·Details
#10
100% од народот во Македонија е болен, но секој на свој начин.
89ReTweets156Favorites·Details
#11
Пред да ја префрлиш вината на друг, кажи што направи.
85ReTweets155Favorites·Details
#12
Сите имаме некаков план, но ретко на кој му успева.
83ReTweets148Favorites·Details
#13
Би ти подарил нешто многу убаво, но што ќе речат твоите кога ќе ме однесеш дома?
84ReTweets142Favorites·Details
#14
Кај нас во Македонија многу не е битно со кој си во врска, битно е со тој што си дали има пари.
68ReTweets171Favorites·Details
#15
На работа немој никогаш да се докажуваш дека си подобар од својот претпоставен.
71ReTweets150Favorites·Details
#16
Меѓусебно еден со друг се мразиме, за на крајот сами да се згазиме.
78ReTweets123Favorites·Details
#17
Ќе ти ја кажам вистината во очи, ако треба и ќе лажам.
76ReTweets117Favorites·Details
#18
Таа што ќе успее да те крене до плафонот, на крајот ќе те удри од подот.
66ReTweets141Favorites·Details
#19
Животот живеј го вистински, немој да го поминеш под маска.
74ReTweets117Favorites·Details
#20
- Понекогаш сум како камен...
=Тврд?
– Не, ледан.
67ReTweets126Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Фелиситиsawamih2
2СКОПСКОskopsko19241
3Waiter❄waitermkd1
4⭐Мамичка⭐mladamama031
5Cineplexx MKcineplexxmk1
6💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev1