TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зоран Мијалков @zoran_mijalkov
#reach: 134096   ( 10th )
#followers: 2791   ( 1138th )
#1
Друштво ве молам помогнете ни да се прошири видеово во Америка и Канада

Ова е еден од проектите на Здружението Сплотени срца и наши соработници како Флоријан, со кој ќе ја оствариме нашата мисија : РЕХАБИЛИТАЦИСКИ ЦЕНТАР ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ ВО ШТИП

Благодарам од 💗 за подршката https://t.co/WcrqyzRF87
217ReTweets164Favorites·Details
#2
Добра вечер добри луѓе

Со радост го пишувам твитов

Најдовме мебел со кој ќе израдуваме 2 мајки

Дали некој знае човек со камион за да го префрлиме мебелот од Скопје до Штип и колку и чинело тоа

Битно е за едната мајка да најдеме било каква машина за перење

Фала однапред
76ReTweets58Favorites·Details
#3
ДРУШТВО ВЕ ЗАМОЛУВАМ ЗА ПОМОШ ПА РЕТВИТНЕТЕ

Најдовме мебел за самохраната мајка за која ви пишав и тоа има мебел доволно што и на друга самохрана мајка би се дал дел од мебелот

Проблем ни е превозот

Пожелно е утре да најдеме превоз
77ReTweets35Favorites·Details
#4
Денес во Штип ќе се формира Солидарниот фонд

Е тоа е љубов од сите кон сите

Нема да дозволиме повеќе деца да чекаат со месеци за итни операции

#ГоСакамШтип
30ReTweets76Favorites·Details
#5
Please help us expand video in USA and Canada

This is one of the projects of the Association Bonded Hearts and our associates Florian with whom we will accomplish our mission: REHABILITATION CHILDREN AND ADULT CENTER in Stip

You can order T-shirt here

https://t.co/fyGlpCvD53 https://t.co/m2gs4ddeDG
43ReTweets34Favorites·Details
#6
Со студентот читател рекордер, кој не само што е член во Академското оделение и читална, туку стана и мој другар

Како да не си ја сака човек работата после https://t.co/072n6gCzU5
19ReTweets97Favorites·Details
#7
Друштво прво мислев дека едноставно за зафрканција ви се твитовите за скопјани и провинцијалци

Но гледам некои озбилни сте и не можам да се начудам

Гроу ап разбираш
20ReTweets84Favorites·Details
#8
Пред малку се растовари мебелот кој го донираа хумани луѓе од Скопје за Мајките од Штип

Голема благодарност за големиот хуман човек кој го плати превозот до Штип

* Од вакви работи на човек му е топло на срцето и душата

РЕСПЕКТ

Р Е С П Е К Т
19ReTweets81Favorites·Details
#9
Одиш во туѓа држава наоружан и убиваш припадници на безбедносните структурии твојата држава атој акт на терориам дава пари на твоите семејства

@VladaMK ќе реагирате ли ? https://t.co/bSdthjiNSY
17ReTweets43Favorites·Details
#11
Денес во Општина Штип се одлучи да се формира Фондација за Солидарен фонд со кој нема да дозволиме повеќе деца и возрасни да чекаат за итни операции

Се надевам дека примерот ќе го следат и другите Општини https://t.co/IknRpQxXd2
15ReTweets40Favorites·Details
#12
Друштво ајде кој може да помогне

Се работи за самохрана мајка https://t.co/dykS8RHAQ6
23ReTweets5Favorites·Details
#13
Црните страници на УДБА

Другар на дедо ми кој бил со него член на ВМРО ПРАВДА, всушност бил агент кој ги издал и за да ги кодоши до крај бил затворен и тој со нив.

Потоа излегува предвреме и заслугите е вработен за инспектор во полиција https://t.co/iDmscFj3yH
18ReTweets20Favorites·Details
#14
Здружение Сплотени срца https://t.co/BgkzCCUAwg
9ReTweets46Favorites·Details
#15
Некогаш ама камен да си

Ќе пукнеш ...
9ReTweets37Favorites·Details
#18
Освен штипската пастрмалија, во Штип мора да се проба и кубаска од Стојанче кубаската

50 години традиција не е зафрканција https://t.co/m1t6vIeobH
7ReTweets35Favorites·Details
#19
Сите кажуваме дека сакаме Правда и Ред

А ќе ти дојде со задоцнета книга и кога ќе кажеш дека мора да плати казна,ќе се фати за мобилен да врти на луѓе на позиции и демек
-сега ќе видиш ти

-кога ќе ги добиеш прашај ги тие да платат за тебе оти без да платиш не добиваш нова книга
8ReTweets32Favorites·Details
#20
Прво послание на апостол Павле до Коринтјаните

За Љубовта https://t.co/PIaWkVDQJs
9ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber75
2Shqiptare nga Kosovadrndrnjarinja_61
3MyMorningJacketprkosot57
4Битолчанкаbit0lcanka49
5ST елевацијаkreatormk46
6greatgreatmyo45
7EmptyPersonadarkhour_seeker39
8Силјан Штркотsiljanstrkot36
9Пердуфpikabu0034
10Д-р Јефто™jefto101ot33