TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-04-20 до 2009-04-26

Иран испрати протестно писмо до Бан Ки-мун

Кирилица - 24.04.2009

Иран испрати протестно писмо до генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки-мун поради критиките, што тој ги упати во врска со говорот на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад на Меѓународната ...

Заврши конференцијата за борба против расизмот

Сител

Иран го осуди Израел за етничко чистење

Вест

Бан Ки Мун се посрамоти на конференцијата против расизмот

Утрински

Иран испрати протестно писмо до Бан Ки-мун

Форум

А1 Време Вест Вест Утрински Дневник Алсат-М Н.Македонија

56 поврзани вести »

САД повикаа на сеопфатна реформа на ММФ

А1 - 26.04.2009

САД повикаа на сеопфатна реформа на ММФ, давајќи поддршка на напорите во таа финансиска институција да се овозможи поголемо право на глас на земјите со економии во развој.

САД повикаа на сеопфатна реформа на ММФ

Алфа

САД повикаа на сеопфатна реформа на ММФ

Сител

ММФ прогнозира рецесија за Македонија

Утрински

ММФ: Далеку е крајот на кризата

А1

Вест Вест Форум Тотал Н.Македонија Н.Македонија Алфа МРТ

55 поврзани вести »

Медведев му го честита изборот на Иванов

А1 - 25.04.2009

Претседателот на Руската Федерација, Дмитриј Медведев му го честита изборот на новиот македонски претседател Ѓорге Иванов. „Руско-македонските односи се карактеризираат со заемниот интерес за одржување на ...

Медвев му го честита изборот на Иванов

Телма

Рускиот претседател Медведев му го честита изборот на Иванов

Форум

Честитка за изборот на Ѓорге Иванов од рускиот претседател Димитриј Медведев

Сител

Медведев му честиташе на Иванов

Кирилица

Канал5 Нетпрес Макфакс Време Вест Вест Утрински Утрински

33 поврзани вести »

Македонија ќе биде воздржана

Вест - 25.04.2009

На барање на Србија лани во октомври Генералното собрание на ОН донесе резолуција со која побара од Меѓународниот суд на правдата советодавно мислење за тоа "Дали унилатералната декларација за независност на ...

Македонија неутрална во процесот за Косово

Утрински

Македонија останува неутрална во српско-косовскиот спор

Н.Македонија

Србија и САД за подобрување на односите

А1

Македонија останува неутрална за Косово

А1

А1 Време Н.Македонија Дневник Канал5 Канал5 А1 Вест

47 поврзани вести »