TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-11-09 до 2009-11-15

Земјотрес во Аргентина, нема жртви

Нетпрес - 15.11.2009

Земјотрес со јачина од 6,1 степен по Рихтер го погоди северозападниот дел на Аргентина, во близина на границата со Чиле, но нема податоци за жртви, пренесуваат ...

Земјотрес во Аргентина, нема жртви

Inpress

Земјотрес го погоди Чиле

МРТ

Сеизмолози очекуваат силен земјотрес во Истанбул

Алфа

Силен земјотрес ја потресе Грција

SETimes

Кирилица Форум Кирилица МРТ Макфакс МРТ Р.С.Европа Алсат-М

15 поврзани вести »