TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Србија, Хрватска и Словенија ги здружија силите за Карго 10

SETimes - 08.10.2010

Нова иницијатива има за цел да ја направи регионалната железница поконкурентна. Од Наташа Радиќ за Southeast European Times во Загреб и Белград -- 11/10/10 Фотографии на Петар Кос Групата новинари ...

Пари - Тргна првиот воз

Време

Тргна првиот воз на „Карго 10“

Утрински

Тргна првиот воз на „Карго 10“

Дневник

Тргна првиот воз на „Карго 10“

Н.Македонија

МК-Фондови А1 Р.С.Европа Форум Кајгана Алфа Идивиди Канал5

20 поврзани вести »

Бенитез: Интер ќе оди нагоре

Спорт Денес - 08.10.2010

Тренерот на тимот на нашиот интернационалец Горан Пандев Интер Рафаел Бенитез изјави дека не се плаши од критиките на адреса на неговата екипа и сигурен е дека неговото претставување ќе оди во ...

Агентот на Мунтари: Тотенхем е една од можностите

24Фудбал

Бенитез: Интер може да се подобри

24Фудбал

Мунтари: Зошто да не заминам од Интер?

Спорт Денес

Интер го дава Мунтари за Бејл

Спорт Денес

Спорт Денес Спорт Денес 24Фудбал FC Интер 24Фудбал Спортнет Спорт Денес FC Интер

20 поврзани вести »

Берлускони се чувствува „како Евреин“

А1 - 08.10.2010

Откако се шегуваше за сметка на судбината на Евреите за време на нацистичките прогони, италијанскиот премиер Силвио Берлускони повторно шокираше со изјавата дека се чувствува како Евреин.

Берлускони се чувствува како Израелец

Форум

Се чувствувам како Израелец

МРТ

Топ 10 најстари лидери во светот

Курир

Берлускони поради операција на раката ја одложи посетата на Србија

Нетпрес

Макфакс А1 Курир Утрински Н.Македонија МРТ Алфа Форум

20 поврзани вести »

Македонија - Бегајте од бугарски таблички!

Вест - 08.10.2010

Меѓу 20 и 30 отсто од возилата со бугарски таблички кои се возат во Македонија, немаат зелен картон и... ...регулирањето на штета направена од нив е патешествие, вели директорот на Националното биро ...

Македонско-бугарски историски контроверзии (1)

Утрински

Вињетите - решение за возилата со бугарски таблички?

Утрински

Патриотско возење

Дневник

Патна такса - решение за бугарските возила

Дневник

МК-Фондови А1 Телма Алфа Канал5 Сител Дневник Утрински

20 поврзани вести »

Титулата во Токио за Надал

Спортнет - 10.10.2010

Победник на тенискиот турни игран во Токио за награден фонд од 1.1 милиони долари е Рафаел Надал. Шпанецот во финалето го победи Французинот Гаел Монфис со 2:0, по сетови 6:1 и 7:5.

Надал го освои Токио

Спортско инфо

Надал финансиски посилен од Федерер и Џоковиќ заедно

Спорт Денес

Тенис - Надал победник во Токио

Алсат-М

Надал триумфираше во Токио

Алфа

eReporter Курир Макфакс Inpress А1 Утрински Курир Макфакс

20 поврзани вести »

Тадиќ: Србија одлучна во заштитата на правата на сите граѓани

Алфа - 10.10.2010

Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска најостро ги осуди насилствата, вандализмот на улиците на Белград и нападите врз припадниците на полицијата и ја потврди одлучноста на државата во заштитата на ...

Тадиќ ги осуди денешните насилства во Белград

Курир

Српскиот претседател во еднодневна посета на Казахстан

Канал 77

Тајкуните да подарат дел од богатството

МРТ

Тадиќ во посета на Казахстан

Нетпрес

Форум Алфа Кајгана МРТ Сител Канал5 Нетпрес Курир

20 поврзани вести »