TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Балканските држави го интензивираа тестирањето на Дунав

SETimes - 10.10.2010

БЕЛГРАД, Србија/ЗАГРЕБ, Хрватска -- Властите во Србија и Хрватска во петокот (8-ми октомври) ги интензивираа тестирањата во реката Дунав, поради стравувањата дека отровната дамка во унгарскиот дел од ...

Свет - Помор на риби и отпишани села

Време

Фото на неделата - Отруена Европа

Вест

Дунав не е загрозен од црвената кал

Дневник

Загадувањето се намали, жртвите се зголемија

Н.Македонија

Макфакс Inpress А1 Оn.net Време Р.С.Европа Вест Утрински

65 поврзани вести »

Забавена обновата на светската економија

Р.С.Европа - 08.10.2010

Економија во светот продолжува да заздравува од финансиската криза, но состојбата и натаму останува кревка. Тоа е дијагнозата на Меѓународниот монетарен фонд која деновиве во Вашингтон го објави ...

Пари - Спласна оптимизмот на ММФ за Македонија

Време

И ММФ контра Владата, БДП ќе порасне за 1,2 отсто

Утрински

Издиша оптимизмот на ММФ

Дневник

ММФ: Само 1,2% раст на економијата во Македонија

А1

Р.С.Европа Р.С.Европа Телма Дневник Алфа Идивиди Алсат-М Алфа

60 поврзани вести »

Червар: Треба да работиме за уште да напредуваме

А1 - 10.10.2010

Во македонскиот ракометен првак Металург без еуфорија по вчерашниот пласман во третото коло на ЕХФ купот. Во Скопје ја избриша бледата белоруска епизода против Мешков, по што, вниманието ќе мора да ...

Металург и Пелистер во ЕХФ Купот

Спортско инфо

Металург и Пелистер се пласираа во 3 коло од купот на ЕХФ

Р.С.Европа

Пелистерци се пласираа во третото коло на ЕХФ

Спорт Денес

Металург го „збриша“ Мешков

Спорт Денес

Сител Курир А1 А1 Време Време Вест Утрински

59 поврзани вести »

Јагнињата стивнаа

Утрински - 08.10.2010

Горан Пандев е личност на неделата во Македонија. Неговата изјава во „Вест“ дека повеќе нема да игра за националниот тим поради некоректниот однос на навивачите во Скопје кон него, соиграчите и ...

Пандев со СМС-пораки ги бодри соиграчите во Ла Вела

Утрински

Пандев со голови да ја стивне публика

Дневник

Пандев - пишман аџија или погрешно разбран

А1

Спорт - Не и го вртам грбот на Македонија

Време

Вест Утрински Дневник Идивиди Н.Македонија Канал5 А1 А1

53 поврзани вести »