TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Македонија - Потребен е новинарски синдикат

Време - 07.10.2010

Потребно е итно формирање на синдикат на медиумските работници бидејќи повеќето новинари се плашат да говорат за своите работнички и социјални права и за условите во кои работат, заклучија вчера ...

На новинарите им треба силен синдикат

Утрински

Новинарски синдикат на дело, не само на зборови

Канал 77

Неопходен е новинарски синдикат

А1

Новинарски синдикат

Р.С.Европа

Алфа Форум Алсат-М Сител МРТ Нетпрес Нетпрес Курир

15 поврзани вести »

Шербеџија ја “напушти“ Џоли

Оn.net - 10.10.2010

Актерот Раде Шербеџија го прекина снимањето на филмот на Анџелина Џоли во Будимпешта, заради лошата здравствена состојба на својот татко, и се враќа во Белград.

Господин и Госпоѓа Смит повторно заедно

Inpress

Повторно заедно во Унгарија!

БидиIn

Бред Пит се плаши од Анџелина

Форум

Синот на Џоли и Пит, Медокс е заљубен

Кирилица

Кирилица Точка Макфакс А1 Backstage ЗаЗабава Вечер Курир

22 поврзани вести »

Нема книги за турските паралелки

Алсат-М - 10.10.2010

Учениците од турската заедница во Македонија веќе три години учат без учебници. Наставниците се жалат дека учениците тешко можат да научат затоа што цело време се зафатени со пишување на она што им ...

Македонија - Тестовите стигнаа пред учебниците

Вест

Анархија во учебникарството

Шпиц

Македонија - Возрасните со завршено шесто одделение ќе запишуваат средно

Вест

Пу-пу не важат уште пет учебници во основно

Н.Македонија

Алсат-М Шпиц Н.Македонија Алфа Алсат-М Време Алсат-М Алфа

14 поврзани вести »