TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-10-01 до 2012-10-07

Обама и натаму фаворит меѓу избирачите

24 Вести - 07.10.2012

Успешното претставување на кандидатот на републиканците Мит Ромни на првата предизборна дебата не успеа да ги убеди повеќето избирачи дека е подобриот кандидат, иако ја намали предноста на ...

Обама собра 180 милиони долари за претседателската кампања

Р.С.Европа

Обама и натаму има 2 отсто предност

А1 On

Обама и натаму фаворит меѓу избирачите во САД

Алфа

Обама и натаму има 2 отсто предност

+инфо

Сител МРТ Курир Press24 24 Вести Утрински Дневник Идивиди

129 поврзани вести »

Дневник: Опозицијата одработи за Груевски

Press24 - 07.10.2012

Весникот анализира дека безидејноста на опозициската СДСМ најмногу удри по грбот на социјалдемократите, кои не само што не ја демаскираа ситуацијата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ туку на крајот излегоа дека ...

Владата доби поддршка од Собранието

Deutsche Welle

Владата ја преживеа интерпелацијата

Р.С.Европа

Собранието не изгласа недоверба на Владата

Вест

(ФОТО) Владата на Груевски доби доверба

Утрински

МКД Дневник Дневник Капитал Дневник А1 On Идивиди +инфо

64 поврзани вести »