TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-09-30 до 2013-10-06

По деветти пат Бела ноќ во Скопје

Алфа - 06.10.2013

Традиционално, по деветти пат синоќа во Скопје се одржа манифестацијата БЕЛА НОЌ 2013, што официјално беше отворена со поставката во Музејот на град Скопје, изложба на ремек дела од македонската ...

(фото) „Бела ноќ 2013“ низ текст и слика

Cooltura

ГАЛЕРИЈА Скопјани видоа многу забава во „Белата ноќ“

+инфо

ГАЛЕРИЈА: Најдолгото деноноќие годинава „Бела ноќ 2013“

Сител

По деветти пат Бела ноќ во Скопје

Канал5

Вечер Press24 Скопје инфо Portal Нетпрес Курир еВести За Се

50 поврзани вести »

ФОТО: Студените утра во Скопје

Скопје инфо - 04.10.2013

Mетеролозите овие денови најавија дека Македонија ќе ја зафати студен бран.Вчера падна и првиот снег на Солунска Глава и Попова Шапка. Како изгледаат студените есенски утрa во Скопје, погледнете: ...

Снег на Попова Шапка и Солунска Глава

24 Вести

Падна снег на Попова Шапка и на Јакупица

Нова ТВ

Снег на Попова Шапка и Солунска Глава

Утрински

Падна првиот снег на Шапка и Солунска Глава

Телма

А1 On Н.Македонија Факултети Алфа Здраво +инфо Сител МК News

33 поврзани вести »