TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-11-11 до 2013-11-17

Времето облачно, со пороен дожд и ветер

Таратур - 12.11.2013

Времето во Македонија денес ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар квадратен.

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

24 Вести

Време е за чадор - доаѓа пороен дожд

Телма

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

Утрински

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

А1 On

Н.Македонија Алсат-М Фактор +инфо МК News Кирилица Вечер Локално

31 поврзани вести »

Кожув на лидерската позиција

Н.Македонија - 15.11.2013

Кошаркарите на Кожув се зацврстија на лидерската позиција во Балканската лига (БИБЛ), по победата дома против романска Крајова со 84-76 БАЛКАНСКА ЛИГА Гевгеличани заслужено победија откако во текот ...

Куманово во завршницата го скрши Пеќ

Н.Македонија

Кожув со нова победа се искачи на врвот на табелата во БИБЛ

Локално

БИБЛ: Врвот на табелата за Кожув

Курир

Трета балканска победа за Кожув

Оn.net

Екипа Дерби Алфа А1 On Дерби Спортклуб Дневник +инфо

46 поврзани вести »