TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-10-06 до 2014-10-12

Во МКЦ е отворена изложба на графики на Иван Шопов

Cooltura - 11.10.2014

Синоќа (петок, 10 октомври) во Скопје беше отворена изложбата на графики на Иван Шопов, со наслов „Светла и сенки“. Отворањето на изложбата која во Скопје ќе биде поставена во следните 14 дена, е во ...

Интернет портал за Ацо Шопов

Шеталиште

Во МКЦ изложба на бугарскиот уметник Иван Шопов

Хитпортал

Изложба на бугарскиот уметник Иван Шопов во МКЦ

Радио МОФ

Изложба на бугарскиот уметник Иван Шопов во „МКЦ“

Порта 3

А1 On Вечер Lider NewTime Телма Cooltura Локално А1 On

53 поврзани вести »

Притвор за кардиологот Петровски

+инфо - 11.10.2014

Косовските истражни органи на македонскиот кардиохирург кој работи во Косово, Борче Петровски, му одредија еден месец притвор. Тој беше уапсен заедно со неколкумина косовски лекари за злоупотребување ...

Еден месец притвор за кардиологот Борче Петровски

Утрински

Уапсен кардиологот Борче Петровски

Дневник

Косово: Еден месец притвор за кардиологот Петровски

Н.Македонија

Кардиологот Борче Петровски и претходно бил осомничен за криминал

Курир

Press24 Press24 Нетпрес Пулс24 Falanga Нова ТВ Утрински Фокус

35 поврзани вести »