TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

ТАМАРА: Има докази за местењето на Скопски!

За Се - 15.11.2014

Скандалот со групното телефоско гласања на Скопскиот фестивал добива нови размери откако МВР поднесе кривична пријава за четири лица. Сопственик на продукција, пејачи , сопственик на фирмата што го спроведувала телефонското гласање се товарат за ...

Естрадата да се исчисти од манипулатори

Н.Македонија

Наградите мамат, музиката трпи

Орбис

Сѐ е во рацете на МТВ, велат од Евровизија

МКД

Компанијата за телевоутинг ги „работела“ и останатите фестивали

Телеграф

Канал5 Сител Република МРТ Курир Република Сител Скопје инфо

104 поврзани вести »

Сите потези на кавалерот Путин

Руска реч - 16.11.2014

Ноември 2014 година, рускиот претседател Владимир Путин речиси предизвика дипломатски скандал кога стави шал на рамената на правата дама на Кина Пенг Лијан, сопругата на кинескиот претседател, Кси Џинпинг.

Колку се уште силни Американците?

Deutsche Welle

Кинескиот претседател ги собра сите поени

Deutsche Welle

Путин кавалерот, ги разработи кинеските цензори

Кајгана

Обама бил нервозен при разговорите со Путин

Локално

Н.Македонија Нетпрес Република еМагазин Falanga 24 Вести 24 Вести Р.С.Европа

99 поврзани вести »

Топ поените за Федерер и Нишикори

Дерби - 16.11.2014

Денеска на завршниот турнир во Лондон ќе се одигра финалниот меч во кој силите ќе ги одмерат големите ривали Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер. Првиот светски рекет во полуфиналето го совлада Кеи Нишикори, но најдобриот поен на таа средба му припадна на ...

Федерер го растури Мареј и се пласира во полуфиналето

Н.Македонија

Федерер и Нишикори во полуфинале

Телма

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс купот

Утрински

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс-купот во Лондон

Дневник

Алсат-М Турлитава Канал5 +инфо А1 On Шеталиште Денешен Спорт

99 поврзани вести »

Антиќ и Атланта немоќни пред Леброн Џејмс

Екипа - 16.11.2014

Атланта хоукс и Перо Антиќ заминаа на гости кај Леброн Џејмс и не си поминаа убаво. Загубија со убедливи 127-94, а македонскиот претставник во НБА остана без поени за пет минути колку што мина на паркетот.

НБА: Убедлив пораз на Атланта во Кливленд

Утрински

Кливленд ја збриша Атланта, Антиќ без поени

Кајгана

Леброн пресилен за Атланта

Оn.net

Атланта и Антиќ убедливо поразени од Кливленд (ВИДЕО)

МКД

СуперСпорт Дневник Телеграф Локално Pixel.mk SportMedia Спорт365 Оff.net

97 поврзани вести »

Интер ќе се засилува, ги посакува Салах на зима и Џерард на лето

Екипа - 16.11.2014

Раководството на Интер има амбициозен план за наредниот период, откако го смени досегашниот тренер Валтер Мацари и кормилото на тимот му го довери на Роберто Манчини. Претседателот Ерик Тохир сака да му доведе неколку засилувања на Манчини, а се ...

Познати јануарските желби на Манчини

СуперСпорт

Манчини сака да ја доведе легендата од Енфилд

СуперСпорт

Манчини ја менува формацијата, шанса за Видиќ!

СуперСпорт

Манчини ќе го врати Интер таму кај што му е местото

СуперСпорт

Локално Спорт365 SportMedia Спортклуб Курир Кајгана СуперСпорт Топки

96 поврзани вести »

Вредна победа на Металург 2 во Радовиш

РК Металург - 16.11.2014

Во 9. коло на машката Суперлига, екипата на Металург 2 дојде до вредна победа во Радовиш. Нашите млади ракометари победија со резултат 33:26 (14:14). Во првата половина на првото полувреме почесто во водство беа нашите ракометари, но во втората ...

Червар: Гостувањето во Шпанија? Во прашање е доведен опстанокот на Металург

Дерби

Червар: Прво да видиме дали ќе отпатуваме во Шпанија

Дневник

Червар: За вистината не треба да се бориш, таа сама победува

МКД

Червар: Во прашање е опстанокот на клубот

Оff.net

Спортклуб SportMedia Сител еМагазин Lider Дерби Дневник Спортски

96 поврзани вести »

Мата од јануари во Атлетико Мадрид

Екипа - 16.11.2014

Шпанскиот првак Атлетико Мадрид во зимскиот преоден рок треба да добие квалитетно засилување во средниот ред со ангажманот на интернационалецот Хуан Мата, кој го носи дресот на Манчестер јунајтед.

Хуан Мата се сели во Мадрид?

СуперСпорт

Хуан Мата станува “Јорганџија”?

Топки

Мата стана топ трансфер цел на Атлетико Мадрид

Локално

Шампионот на Шпанија го сака Мата!

Спортклуб

СуперСпорт СуперСпорт Дерби Спортски СуперСпорт СуперСпорт Топки Топки

95 поврзани вести »