TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

Пет албански државјанки приведени во Тетово

24 Вести - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР албанските државјанки биле нелегално ...

Пет албански државјанки приведени во локал во тетовско

Утрински

Пет Албанки приведени во тетовско

БркајРабота

Приведени пет Албанки во кафана во тетовско

Кајгана

Пет Албанки уапсени во „Ловец“

МКД

Локално Телеграф Точка А1 On Н.Македонија +инфо Канал5 Press24

59 поврзани вести »

Кривична пријава за три лица за криумчарење мигранти

24 Вести - 16.11.2014

Минатата недела во три одвоени случаи на криумчарење мигранти против три лица С.Н. (39), Д.М. (26) двајцата од валандовското село Марвинци и С.К. (25) од валандовското село Казандол се поднесени кривични пријави за сторено кривично дело „криумчарење ...

Осум дена притвор за шверц на мигранти

Утрински

Унгарската полиција привела 519 косовски мигранти

Утрински

Кривична пријава за три лица за криумчарење мигранти

Алсат-М

Минататa недела полицијата открила 28 илегални мигранти, за тројца македонци кривични

Локално

Телеграф Канал5 А1 On Либертас Press24 Нетпрес Сител Макфакс

38 поврзани вести »

И голи и облечени, битолчани се најоткачени

Вест - 16.11.2014

Меѓусебната почит во актерскиот колектив, која се негувала со години, а не попуштила дури и пред невкусните шеги, од ансамблот на Народниот театар од Битола направи големо семејство. Историјата на Театарот почнува на 14 ноември 1944 година, со ...

Шоу и монографија за 70 години театар во Битола

Дневник

Седумдесет години Народен театар-Битола

24 Вести

Битолскиот театар слави 70 години постоење

Телеграф

Седумдесет јубилејни години на Битолскиот народен театар

Алфа

Тера Орбис +инфо А1 On Канал5 Н.Македонија А1 On Канал5

57 поврзани вести »

„Ленка“ го поддржува студентскиот марш

+инфо - 16.11.2014

Движењето за социјална правда „Ленка“ во целост го поддржува Студентскиот марш кој е закажан за утре во 12 часот пред платото на УКИМ. „Студентите преку неформалната студентска иницијатива „Студентски пленум“ имаат легитимно право да ги одбранат ...

Поддршка од „Ленка“ за студентскиот марш

Sky

Зошто младите ја напуштаат земјата? Поради вас!

Калимеро

Студентскиот пленум в понеделник на студентски марш

24 Вести

Студентите ќе маршираат против екстерно тестирање

24 Вести

Радио МОФ МКД Sky Вечер Радио МОФ Окно Радио МОФ Радио МОФ

38 поврзани вести »

Завршни зборови во судскиот процес „Ровер“

24 Вести - 13.11.2014

Судскиот процес „Ровер“ за ликвидацијата на Марјан Тушевски и Киро Јанев продолжи со завршни зборови. Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски имаше можност за последен пат, пред објавата на пресудата, да зборува за случајот.

Бошковски: Пресудата ми е однапред позната

24 Вести

Бошкоски: Казните за „Ровер“ договарани телефонски

Нова ТВ

Љубе Бошкоски: Имаме снимки од договарање на пресудата

Вест

Бошкоски обвини дека казните биле договарани по телефон

Утрински

Кајгана Фокус Фокус Дневник Фокус Локално Телеграф Телеграф

38 поврзани вести »

Курдите тврдат дека ИД има војска од 200 илјади лица

24 Вести - 16.11.2014

Џихадистичката групација Исламска држава регрутирала околу 200 илјади лица во својата војска, што е многу повеќе од досегашните проценки на западните разузнавачки служби, изјави Фуад Хусеин, началник на штабот на курдскиот претседател Марсуд Барзани.

„Џихадистот Џон“ ранет при бомбардирањето на сириската граница

Телеграф

Курдите тврдат дека ИД има војска од 200 илјади лица

Телеграф

Курдите тврдат дека ИД има војска од 200.000 лица

+инфо

Џихадистот Џон ранет на сириската граница

+инфо

А1 On Сител Сител Дневник МКД Дневник Телеграф Алфа

56 поврзани вести »