TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

Најмногу дожд наврна во Пожаране и Крушево

Утрински - 11.10.2015

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во Пожаране и Крушево. Според мерењата на УХРМ, во Пожаране се наврнати 100 литри на метар квадратен, во Крушево 99, следат Охрид со 90, Претор со 87, Тополчани и Тетово со 82, Ѓуришпте и Прилеп 78, ...

Во Пожаране и Крушево најмногу дожд

Р.С.Европа

Најмала количина на дожд во Битола а најголема во Пожаране

Тера

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Врнежи од дожд и засилен ветер – во Пожаране и Крушево најмногу дожд

Популарно

Најмногу дожд во Пожаране и Крушево

Здравство24

Алфа А1 On Скопје инфо Сител Канал5 МетеоПро Локално Либертас

33 поврзани вести »

Хорот „Подворје“ на Руската православна црква настапи во црквата „Света Софија“

OhridNews - 09.10.2015

Вчеравечер во црквата „Света Софија“ во Охрид настапи хорот на „Подворје“ на Руската православна црква од Софија. Настапот го проследија претставници од највисокиот врв на Македонската православна црква, Руската православна црква, Универзитетот ...

Нов импулс во соработката на двете цркви и држави

Н.Македонија

Во Охрид презентирано најголемото енциклопедиско дело за православието во светот

Вечер

Промоција на „Православна енциклопедија“ во Охрид

Телма

Промоција на „Православна енциклопедија“ во Охрид

Алфа

А1 On А1 On Алфа OhridNews ТВМ Канал5 Сител Вечер

33 поврзани вести »

Нема голема материјална штета во пожарот на Водно

Канал5 - 10.10.2015

На падините на Водно, денес околу 14 часот беа опожарени објектите на комплексот „Панорама Резиденс“, инвестиција на Архи ДОО Скопје. Во интерес на јавноста би сакале да ги демантираме сите шпекулации поврзани со настанот и притоа да информираме, ...

Пожар во ексклузивен станбен комплекс на Водно

Канал5

Гореше стан во ексклузивен комплекс на Водно

Канал5

Нема повредени во пожарот кај поранешна „Панорама“ на Водно, има само материјална штета

Локално

Нема повредени во пожарот на Водно

Fox.mk

Нетпрес Курир Вечер Репортер Press24 Република Пулс24 Телма

49 поврзани вести »

Временска прогноза за 9 октомври: Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Хитпортал - 09.10.2015

Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви период. Попладне услови за слаб дожд во крајните северозападни и североисточни предели. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува доумерен слаб југозападен и ...

Какво време да очекуваме за време на продолжениот викенд што следува?

Факултети

Какво време не очекува овој викенд

Коментар

Какво време не очекува овој викенд

Канал 77

Времето денеска: Сончево со умерена облачност и температура до 27 степени

24 Вести

Алсат-М МКД Идивиди А1 On Кајгана +инфо Здравство24 Популарно

32 поврзани вести »

Претседателски избори во Белорусија

24 Вести - 11.10.2015

На повеќе од 6.000 избирачки места, што утрово се отворени во Белорусија, речиси седум милиони избирачи ќе гласаат за идниот шеф на државата. Гласачите ќе избираат меѓу четворица кандидати, а актуелниот претседател Александар Лукашенко се бори за ...

Лукашенко пред освојување на петтиот претседателски мандат

Телма

Во Белорусија до пладне излезеност на гласање 51,2 посто

Нова ТВ

Претседателски избори во Белорусија

Р.С.Европа

Во Белорусија излезноста на гласачите повеќе од 51 отсто

Р.С.Европа

Екипа Екипа МКД А1 On +инфо SportMedia SportMedia Спортклуб

47 поврзани вести »