TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

Поради одрони и свлечишта отежнат и сообраќај по влажни коловози

Локално - 11.10.2015

Поројните дождови предизвикаа повеќе одрони и прекин на сообраќајот на реагионалните патишта. Еве ја сликата на проодност според АМСМ и МАКЕДОНИЈА ПАТ: ОТЕЖНАТ СООБРАЌАЈ : Магистралниот пат А – 3 од Мак.Каменица до Делчево поради поројни дождови има ...

Шест лица повредени во три сообраќајќи во тетовско

Утрински

Шест лица повредени во три сообраќајки во тетовско

+инфо

Татко и бебе прегазени, уште четворица повредени во тетовско

Здравство24

Шест лица повредени во три сообраќајќи во тетовско

А1 On

Телеграф Канал5 Сител Локално Вечер Репортер Република Вечер

105 поврзани вести »

Армијата на Асад напредува во западна Сирија

+инфо - 11.10.2015

По нападите на руските воени авиони во околината на главниот пат кој го поврзува Дамаск и Алепо преку Хомс и Хама сириската армија поддржана од сојузничката либанска милиција напредува во западна Сирија, соопшти Сириската опсерваторија за човекови ...

Сириските војски со помош на Русите заземаа клучна област

Кајгана

Армијата на Асад напредува во западна Сирија

А1 On

Армијата на Асад напредува во западна Сирија

Сител

Армијата на Асад напредува во западна Сирија

Нетпрес

Денешен Алсат-М Р.С.Европа МКД Локално Макфакс Р.С.Европа МКД

104 поврзани вести »

И ФФМ се тресе за Адами!

Спорт - 11.10.2015

Можеби по малку непристојно, но дел од медиумите во Хрватска вчера се прашаа дали Македонија е виновна за она што му се случи на Аријан Адеми, посочувајќи дека пред натпреварот со Арсенал капитенот на „модрите“ беше на подготовки со нашата ...

Адеми се соочува со суспензија од четири години?

Телма

Адеми може да добие 4-годишна суспензија

ЗаЗабава

Адеми се лечел без знаење на клупските доктори

Спортски

Како „падна“ Адеми: Без знаење на клубот земал лекови против болки?

Хитпортал

Дерби Дерби Вест Екипа Екипа МКД Кајгана Спорт365

103 поврзани вести »

Изградба на нова патна и железничка инфраструктура

24 Вести - 10.10.2015

За две до три години треба да бидат завршени 155 киломери нова патна инфраструктрура во земјава. Вредноста на проектите треба да чини околу 800 милиони евра. Министерот за транспорт Владо Мисајловски денеска претстави дел од патните и железничките ...

Ќе се градат нови патишта

Тера

Градежна офанзива во Македонија: нови 6 регионални патишта и една автопатска делница

Алфа

Во 2016-та 800 милиони евра за нови патишта

Авто Магазин

ЈП за државни патишта во 2016-та ќе потроши над 195 милиони евра за изградба на патишта

Алфа

Точка Фактор Сител Шеталиште Економија24 Fox.mk Економија24 Press24

65 поврзани вести »

Меси ја најави следната аргентинска ѕвезда која ќе брилјира во Европа

Дерби - 11.10.2015

Лионел Меси не може да и помогне на својата Аргентина на првите квалификациски натпревари за Светското првенство поради незгодната повреда на коленото, меѓутоа првата ѕвезда на Барселона го искористи своето последно интервју за италијански ...

Меси: Понекогаш ме фаќа страв од Маскерано...

Дерби

Нејмар: Меси, Суарез и јас ја изненадивме јавноста

Екипа

Меси: Кога Маскерано ќе збесне - бегајте од него!

SportMedia

Барселона не стравува од заминување на Нејмар

Алфа

Вечер СуперСпорт СуперСпорт SportMedia Дерби SportMedia Шеталиште Вечер

88 поврзани вести »