TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

Арапските медиуми: Русија во Сирија би можела да си ги искрши забите

МКД - 10.10.2015

Медиумите од Блискиот Исток се сомневаат дека воздушните удари, ракетите од Каспиското Море, па можеби и руските копнени трупи можат да го вратат мирот во Сирија, пишува Дојче веле . Весникот Ал арабија дури пишува дека „Русија во Сирија би можела ...

Русија и Кина, за неколку дена ќе биде завршено и нема да постои ИСИС

think.mk

Москва е подготвена да реагира на експанзијата на НАТО

Руска реч

Иран: Руските операции во Сирија се клучни во борбата против ИД

Алфа

Иран: Руските операции во Сирија се клучни во борбата против ИД

А1 On

+инфо МК News А1 On Точка Телеграф Фактор Точка Точка

85 поврзани вести »

ТЕМА: Зошто Русија му е сојузник на Асад

Алсат-М - 11.10.2015

Над Сирија летаат руски борбени авиони. Во последниве недели, Кремљ го засилуваше своето присуство во Сирија испраќајки авиони и најсовремени системи за противвоздушна одбрана. Во понеделникот во своето обраќање пред Генералното собрание на ОН, ...

Путин отфрли можност за копнена операција во Сирија

Р.С.Европа

Путин: Немаме намера да создаваме империја, но ќе се браниме од сите закани

МКД

Зошто Русија му е сојузник на Асад?

А1 On

Путин: Руската операцијата во Сирија не е спонтана акција, туку осмислен план

Кајгана

Сител Локално Локално Press24 Нетпрес Денешен Курир Репортер

78 поврзани вести »

Обиколницата денес отворена, утре не

Авто Магазин - 11.10.2015

Овoј пат ќе бидеме кратки: продукциските куќи Chic Films и Мануфактура продукција известуваат дека снимањето на францускиот филм „А Фонд“ планирано за денес е откажано и обиколницата околу Скопје ќе биде отворена за сообраќај.

Обиколницата во фунција, локални патишта во прекин

+инфо

Скопската обиколница отворена за сообраќај

24 Вести

Скопската обиколница отворена за сообраќај

Утрински

Скопската обиколница отворена за сообраќај

Алфа

Здравство24 Фокус +инфо Идивиди А1 On Скопје инфо Канал5 Сител

52 поврзани вести »

Средба Иванов со Иваниќ

Телма - 09.10.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Софија на маргините на 6. Состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар „Низами Ганџави“ ќе се сретне со претседателот на претседателството на Босна и Херцеговина Младен ...

Иванов ќе се сретне со претседателот на босанското претседателство

Утрински

Средба на Иванов со претседателот на босанското претседателство Иваниќ

Алфа

Средба на Иванов со претседателот на босанското претседателство Иваниќ

Сител

Иванов ќе се сретне со претседателот на босанското претседателство Иваниќ

Телеграф

Канал5 Press24 Курир Денешен Lider Канал 77 Пулс24 Телма

52 поврзани вести »

Немало писмен договор меѓу ФИФА и Платини

СуперСпорт - 11.10.2015

Сегашниот претседател на УЕФА и кандидат за претседател на ФИФА, Мишел Платини немал никаков писмен договор со Меѓународната куќа на фудбалот по кој би му биле исплатени 1.3 милиони фунти во 2011 година а кој е предмет на кривична истрага на ...

БЛАТЕР: Јас сум „фајтер“

Телеграф

Платини ќе поднесе жалба поради суспензијата на Блатер!

Спорт365

Платини ја обжали суспензијата

Локално

Иса Хајату е прв човек на ФИФА

Вечер

Вест +инфо SportMedia Курир Телма Утрински Утрински Спортски

77 поврзани вести »

Пристигнува циклонот кој ќе донесе зима

Press24 - 11.10.2015

Во наредните денови на Балканот, температурите ќе бидат под просекот за ова годишно време, најавуваат метеролозите. Силниот дожд ќе го донесе и првиот снег на планините. Зимата може да пристигне и малку порано.

Викендов не очекува дожд и пад на температурите

Канал5

УХМР: Лажен метеоролог предвидува потоп во земјава

Бриф

Неовластено предвидел потоп во Македонија

Вест

Моќен и влажен циклон и се приближува на Македонија

Попара

Орбис +инфо Скопје инфо Сител Телеграф Сител Сител МетеоПро

51 поврзани вести »