TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

МЗТ Скопје ја прегази Струмица со 52 поени разлика

Телма - 11.10.2015

Македонскиот шампион, МЗТ Скопје ја декласираше Струмица со 52 поени разлика, резултатот 100-48 (23-12,27-11,32-12,18-13), и со убедлив триумф тргна во одбрана на титулата. Стана вообичаена работа во Првата лига да се дојде до победа изразена со 50 ...

МЗТ ја прегази Струмица

Дерби

МЗТ ја декласираше Струмица, како за почеток на новата сезона (100-48)

Екипа

Прва лига: Шампионот МЗТ започна со „стотка“ против Струмица

Спорт365

МЗТ Скопје без милост за Струмица

Вечер

SportMedia Н.Македонија Утрински Хитпортал СуперСпорт Екипа Екипа +инфо

67 поврзани вести »

ДЕНЕШЕН: Прво па машко на Катица, кумашинот на адвокатот на Заев, Јанева го предлага за обвинител во специјалното ...

Fox.mk - 11.10.2015

Кумашинот на личниот адвокат на Заев и адвокат на СДСМ, Филип Медарски, Гаврил Бубевски, е еден од главните во тимот на специјалната обвинителка Катица Јанева, пишува „Денешен“. Со ваквиот нејзин избор и предлог се доведува во прашање нејзината ...

ДЕНЕШЕН: Неутралноста на Јанева ставена под знак прашалник

Сител

Скандал: Кумашинот на адвокатот на Заев, Јанева го предлага за обвинител во специјалното обвинителство

Вечер

Скандал: Кумашинот на адвокатот на Заев, Јанева го предлага за обвинител во специјалното обвинителство

Република

Кумашинот на адвокатот на Заев Јанева го предлага за обвинител во својот тим

Press24

Денешен Курир Нетпрес Пулс24 СПФМ Телма 24 Вести 24 Вести

44 поврзани вести »

ПРОПУШТИВТЕ НЕШТО НА ФАКТОР: Видете што ја одбележа неделата зад нас!

Фактор - 10.10.2015

Уште една работна недела е зад нас. Стандард бурна политичка сцена и уште еден истечен рок. Преговарачите и политичките лидери не успеаја да договорат изборен модел според кој ќе се спроведат предвременеите парламентарни избори во април.

Весна со емотивен статус за Тоше

365

Тоше е во нашите срца

Вест

Слушнете ја новата песна на Тоше Проески

Попара

Весна Петрушевска: „Срце мое најубаво…недостасуваш многу…“

Убавина и Здравје

Интересно Турлитава Сител Курир Вистина.мк Lider Пулс24 Хитпортал

66 поврзани вести »

Кој е следен на списокот на Путин?

Вечер - 11.10.2015

Геополитичката ситуација денес е многу поинаква од онаа која што владееше пред неколку месеци. Не постои нормално сценарио во кое што Русија би одлучила да го лансира својот прв удар, но сепак, сегашната дистрибуција на сили укажува дека таа ...

Кој е следен на списокот на Путин: Нека се подготват Саудиска Арабија и Турција!

Точка

Путин подготвен да работи со Турција во борбата против тероризмот

Локално

Кој е следен на списокот на Путин?

Република

Кој е следен на списокот на Путин?

Репортер

Репортер еМагазин Денар Press24 Канал 77 Lider Р.С.Европа Алфа

66 поврзани вести »

Диета со печурки без гладување

Убавина и Здравје - 08.10.2015

Печурките можат да бидат одлична замена за месото и одличен начин да ослабнете, а да не гладувате. Суштината на оваа диета е да ги исфрлите месото и месните преработки од менито. Печурките содржат протеини и влакна кои создаваат ситост, но тие се ...

Две жени во Гостивар затруени од печурки

Телма

Две гостиварки во животна опасност, се затруле од печурки

Утрински

Затруените гостиварки се во добра здравствена состојба

Утрински

Снаа и свекрва од гостивар се затруле од печурки

Вест

А1 On Здравство24 +инфо А1 On Орбис МК News Алфа Алфа

43 поврзани вести »

Во Луксембург решено да се стави крај на бегалската криза

Канал5 - 10.10.2015

На министерската конференција во Луксембург посветена на бегалската криза, одлучено е да се запре неконтролираниот прилив на мигранти на границите во Европа и Турција, да почне политичко решавање на војната во Сирија и да се издвои голема помош за ...

Почна прераспределбата на бегалците, немирниот Блиски Исток се закити со Нобелова награда за мир

24 Вести

Европа во опасност, времето истекува

Deutsche Welle

Првата група бегалци од Италија префрлени во Шведска

+инфо

Првата група бегалци од Италија префрлени во Шведска

А1 On

Алфа Правдико Телеграф Точка Точка Репортер Нетпрес МРТ

64 поврзани вести »