TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

Луковиќ МВП на колото во АБА, Самарџиски прв скокач!

Дерби - 11.10.2015

Членот на МЗТ Скопје, Марко Луковиќ е најкорисниот играч (МВП) во четвртото коло во АБА регионалата лига. Луковиќ беше одличен на гостувањето против Мега Лекс и за 25 минути на паркетот реализираше 16 поени, 5 скока, 5 асистенции, украде една топка ...

АБА, Пипан: Големи пропусти во одбраната, прокоцкавме 19 топки!

Хитпортал

Луковиќ од МЗТ Скопје е МВП на колото во АБА-лигата

Екипа

АБА лига: МЗТ загуби од Мега Лекс

Кајгана

АБА, Пипан: Големи пропусти во одбраната, прокоцкавме 19 топки!

Спорт365

SportMedia Спорт365 Шеталиште Fox.mk Телма Утрински Дерби Дерби

61 поврзани вести »

СДСМ: Класична лага пласира ВМРО-ДПМНЕ преку Курир

А1 On - 11.10.2015

„Класична лага на провладиниот портал Курир е информацијата дека на свечената академија по повод 11 Октомври не присуствувале претставници на СДСМ. На свечената академија во чест на големиот државен празник 11 Октомври присуствуваа претставници на ...

Зарем НОБ заслужува ваков однос од СДСМ?

Нетпрес

Зарем борците од НОБ заслужуваат ваков однос?

Press24

СДСМ: Курир лаже дека на свечената академија по повод 11 Октомври не присуствувале претставници на СДСМ

Либертас

Зарем НОБ заслужува ваков однос од СДСМ?

Курир

Репортер Денешен Lider Пулс24 24 Вести Телма Р.С.Европа Р.С.Европа

40 поврзани вести »

Неодговорените прашања за пасошот на Мијалков

Окно - 10.10.2015

Одредени медиумски вести предизвикуваат огромно внимание (било заради тоа што станува збор за личност која предизвикува моментален или континуиран интерес или, пак, станува збор за активност или настан кој го привлекува вниманието на поголем број ...

МНР без објаснување зошто издала дипломатски пасош на Мијалков

24 Вести

Неодговорените прашања за пасошот на Мијалков

А1 On

Мијалков го врати дипломатскиот пасош

Канал5

Чавков откри дека и Мијалков бил на апанажа по оставката

Репортер

Либертас еМагазин Репортер Репортер Курир Телма Утрински Алсат-М

40 поврзани вести »

Притвор за претседателот на кумановскиот суд и уште други 6 осомничени во акцијата Удар

Локално - 09.10.2015

Судијата на претходна постапка оценил дека постои опасност за избегаат, да ја попречат кривичната постапка но и дека постои простор за страв дека ке го повторат кривичното дело. 12 мината осомничени во Удар се товарат за низа тешки кривични дела ...

Притвор за седуммина криминалци!

Вечер

Полициска акција против лица осомничени за нелегална трговија со дрога, лихварство и криумчарење мигранти

24 Вести

Уапсен претседателот на кумановскиот суд

Телма

Полиција апси во Скопје и Куманово

Телма

24 Вести Нова ТВ Нова ТВ Р.С.Европа Вест Алсат-М МКД МКД

59 поврзани вести »

Се отвораат пет центри за бегалци

Вечер - 11.10.2015

Првиот центар за бегалци ќе биде отворен за десет дена на островот Лезбос, а потоа ќе бидат отворени уште четири на другите острови Официјални претставници на Европската унија изјавија дека првиот ценатр за бегалци во Грција ќе биде отворен во ...

Кога туристите и бегалците ќе се сретнат на островски рај

Сител

Кога туристите и бегалците ќе се сретнат на островски рај

Репортер

Кога туристите и бегалците ќе се сретнат на островски рај

Lider

Мртво бебе пронајдено во чамец со мигранти крај Лезбос

Телма

Телма Р.С.Европа БркајРабота +инфо +инфо +инфо +инфо Сител

59 поврзани вести »

НАТО ќе задржи повеќе сили во Авганистан

Р.С.Европа - 09.10.2015

НАТО ја остава отворена можноста да задржи повеќе сили во Авганистан од претходно планираните и по 2016 година, соопштија министрите за одбрана на Алијансата по нивниот вчерашен состанок во Брисел.

НАТО ќе ја брани Турција од Русија

Вест

НАТО останува во Авганистан

Канал5

НАТО: Русија си го тестира најмодерното оружје во Сирија

Република

Столтенберг: НАТО подготвен да ја брани Турција

Телма

Нова ТВ Deutsche Welle Р.С.Европа Р.С.Европа Р.С.Европа 365 МКД Тера

59 поврзани вести »