TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

Ким стигна до прегратките на Обама

ЗаЗабава - 11.10.2015

Покрај Канје Вест и Ким Кардашијан стигна да биде близу до претстедателот Обама. Имено, Канје и Ким со ќеркичката Норт пристигнале во Сан Франциско по повод настапот на раперот за собирање фондови за Демократската партија на Обама.

Што мисли Обама за претседателската кандидатура на Канје Вест?

Кајгана

Канје Вест добива совети од Обама за претседателските избори во 2020

+инфо

Ким Кардашијан во 2020 Прва дама на Америка!?

Локално

Ким стигна до прегратките на Обама

Среќа.mk

Fox.mk Вистина.мк Република Канал5 За Се Шеталиште Вистина.мк Репортер

58 поврзани вести »

Лазаров по перфектната партија: Тимот е најважен, не моите голови

Екипа - 11.10.2015

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров по неговата перфектна партија во дресот на Барселона на синоќешниот дуел против француски Монпелје го потенцира тимскиот ефект како клучен фактор за лесната победа на Каталонците.

Мојата цел на теренот се головите, но поважен е тимот

Вечер

„Машината Лазаров го прегази“ Монпеље

Lider

Лазаров: Тимот е најважен, не моите голови

Канал 77

Барса „меле“ Лазаров блеска, израмнет уште еден рекорд

СуперСпорт

СуперСпорт Дерби Дерби Екипа МКД SportMedia Спортклуб Телеграф

58 поврзани вести »

Ервин не издржа, заврши во кревет и со Мирјана

ЗаЗабава - 11.10.2015

Госпoдарката на куќата во “Големиот Брат“ Мирјана во своите одаи го повика Ервин, а Големиот Брат им овозможи да ги гледаат Барбара, Ивона и Зорица во исповедалната. Тие три прво ја коментираа Мирјана, како што кажаа тие не сакаат да се дружат со ...

Ервин призна дека спиел со околу 500 жени!

Сител

Се забременува ли од анален секс?

Среќа.mk

(ФОТО18+) Ниту Стефани, ниту Барбара: Која станарка му се соблече гола на Ервин?

Вистина.мк

(ВИДЕО +ФОТО) Ервин не издржа: Мирјана прво се бањаше гола, потоа завршија заедно во кревет!

Репортер

Пулс24 ЗаЗабава Хитпортал 365 Хитпортал За Се За Се Репортер

57 поврзани вести »

Франција изврши напад врз ИД во Сирија

Телма - 09.10.2015

Франција го извршила синоќа вториот воздушен напад врз групацијата Исламска држава во Сирија, изјави францускиот министер за одбрана Жан Ив ле Дриан. - Два авиони „Рафал“ бомбардираа камп за обука, целите се поразени, изјави министерот.

Франција втор пат изврши напади врз ИД во Сирија

24 Вести

Франција втор пат извршува напади врз ИД во Сирија

Алфа

Франција втор пат извршува напади врз ИД во Сирија

А1 On

Франција втор пат извршува напади врз ИД во Сирија

+инфо

Сител Локално Либертас Репортер Press24 Република Точка Глас на Америка

57 поврзани вести »

Ќерката на Цеца го запали Инстаграм

Попара - 11.10.2015

Ќерката на пејачката Цеца Ражнатовиќ има нов имиџ. Анастасија Ражнатовиќ, која деновиве е во центарот на вниманието по раскинувањето со своето момче, повторно го запали Инстаграм со фотките на кои се гледа дека го променила имиџот.

Ќерката на Цеца го запали Инстаграм

Сител

Ќерката на Цеца одговори на гласините за раскинувањето со момчето

За Се

НОВ ИМИЏ: Ќерката на Цеца го запали Инстаграм (ФОТО)

Курир

Раскина со момчето па го смени имиџот: Ќерката на Цеца веќе не изгледа вака

Press24

Вистина.мк Во Штип 365 Канал5 think.mk За Се Република Хитпортал

55 поврзани вести »

Интензивните врнежи предизвикаа поплави во делови нa Охрид

Телма - 11.10.2015

Интензивните врнежи предизвикаа проблеми во неколку делови на Охрид Невремето со интензивни врнежи од дожд што од вчера попладнето и целата ноќ го зафатија Охрид предизвикаа поплавувања во повеќе делови на градот, најмногу на оние места што се ...

Под вода пероните на кумановската автобуска станица

Телма

Се стабилизираат последиците од поплавите во Охрид

Телма

Град Скопје: Немаше поплави и покрај обилните врнежи

Утрински

Дождот донесе проблеми во неколку места низ Македонија

Р.С.Европа

МКД Тера +инфо Здравство24 Популарно Алфа А1 On Алфа

54 поврзани вести »