TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

ПРЕОДНА ВЛАДА: Колку пари и одговорност „тежат“ министерствата на СДСМ?

Фактор - 12.11.2015

“Очекувам од новите министри и заменици одговорно да ги спроведат процесите за изборите и да не ги кочат проектите, очекувам одговорно работење. Во моментот кога ќе бидат именувани тие ја превземаат целокупната законска и политичка одговорност пред ...

Собраниска седница за избор на министри и заменици

Телма

Собранието ги избра новите заменици министри

Телма

Собранието ги изгласа новите министри

Нова ТВ

Собраниска седница за избор на министри и заменици министри

24 Вести

Утрински Алсат-М Капитал Р.С.Европа Р.С.Европа Тера Алфа МК News

72 поврзани вести »

Ѓоковиќ со победа го започна матерсот во Лондон

ЗаЗабава - 15.11.2015

Светскиот рекет број еден е бранител на завршниот турнир во Лондон и прв фаворит за нов трофеј од натпреварувањето на кое играат најдобрите осум тенисери, а дека Србинот не планира да остави ништо на случајноста потврди и на отворањето во „О2“ ...

Ѓоковиќ го прегази Нишикори

СуперСпорт

„Најдобра година во животот!“

СуперСпорт

Ѓоковиќ продолжи да дели лекции и на стартот на Мастерсот во Лондон

Дерби

Федерер сигурен против Бердих

СуперСпорт

Дерби Екипа МКД Екипа Кајгана SportMedia SportMedia Спорт365

93 поврзани вести »

Иванов на 38 сесија на УНЕСКО во Париз

Телма - 15.11.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, од денеска ќе престојува во работна посета на Француската Република, по повод учеството на лидерскиот форум во рамки на 38. сесија на генералната конференција на УНЕСКО.

Иванов на Генералната конференција на УНЕСКО во Париз

Утрински

Иванов од денеска на работна посета на Франција

МКД

Иванов на 38. сесија на генералната конференција на УНЕСКО во Париз

Алфа

Претседателот Иванов на конференција на УНЕСКО во Париз

+инфо

Сител Канал5 Fox.mk Вечер Денешен Press24 Курир Нетпрес

88 поврзани вести »

Од денеска задолжително зимска опрема во возилата

24 Вести - 15.11.2015

Од денеска почнува да важи задолжителната обврска за носење зимска опрема во возилата. За возачите на автомобили, џипови и лесни камиони е задолжително носење зимски гуми и синџири, а за возачите на автобуси и на тешки камиони и лопата ако на ...

Од денеска задолжително зимска опрема во возилата

Алсат-М

Снег нема, но може да изненади!

Авто Плус

Од денеска задолжително е носење зимска опрема во возилата – казна 45 евра

МК News

Од денеска задолжително зимска опрема во возилата

Алфа

Популарно +инфо Орбис Телеграф За Се МетеоПро Локално МРТ

58 поврзани вести »