TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

Какво време очекуваме в понеделник, 16 ноември?

МетеоПро - 15.11.2015

Понеделник ќе донесе мала облачност во текот на денот и речисисж сосема ведра вечер и ноќ. Слаб до умерен ветер од северозападен правец се очекува долж повардариети и источниот регион. Минималната температура низ котлините воглавно ќе има вредност ...

Пооблачно и посвежо во недела

МетеоПро

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време не чека викендов?

Фактор

Времето денеска: Ведро со мала локална облачност и температура до 25 степени

24 Вести

Времето денеска: сончево со локална облачност

Алсат-М

Р.С.Европа МКД Тера МК News +инфо А1 On Сител МетеоПро

48 поврзани вести »

Игокеа ја шокираше Звезда, Цедевита лесно против Олимпија

СуперСпорт - 15.11.2015

Денес се одиграа 2 натпревари во АБА лигата. Звезда само после 3 дена од победата во Минхен беше поразена од Игокеа во Пионир, а Цедевита лесно ја победи Унион Олимпија. Актуелниот шампион го доживеа вториот пораз оваа сезона во АБА лигата.

Шок во Пионир: Звезда потклекна пред Игокеа

SportMedia

МЗТ Скопје гостува во Подгорица

Алфа

Пипан: Во Подгорица ќе одиме да изненадиме

Дневник

Црвена звезда: Кој го прикрива обидот за убиство во Скопје?

Екипа

Спорт365 Спортклуб Денешен Вечер Утрински Хитпортал Хитпортал Дерби

71 поврзани вести »

Судот одлучи , Заев стражарно да биде приведен

Локално - 14.11.2015

Зоран Заев на следното рочиште за случајот Пуч ќе биде донесен со полиција. Ова е одлуката и наредбата до полицијата потпишана од судијката Љубинка Башевска. Очигледно господинот Заев толку инсистира, што мора на наредното рочиште јас да наредам ...

Одложен „Пуч“,следува стражарно приведување на Заев

Телма

Судот одлучи , Заев стражарно да биде приведен

Телма

Заев ќе се појави на суд кога „Пуч“ ќе премине во Специјалното обвинителство

Нова ТВ

Судијката во „Пуч“: Ако Заев не се појави на суд, ќе го приведам стражарно

Нова ТВ

24 Вести 24 Вести Алсат-М Р.С.Европа Вест Утрински МКД МКД

47 поврзани вести »

Добри вести за Барселона пред Ел Класико

СуперСпорт - 15.11.2015

На пријателскиот натпревар помеѓу Англија и Шпанија на повреда се пожали фудбалер на Барселона. Сепак лекарските прегледи покажаа дека Бускетс не е озбилно повреден. Вреди да се каже дека Висенте Дел Боске ќе го одмара на натпреварот против Белгија ...

Лоши вести за Реал Мадрид

СуперСпорт

Засилување за Барса: Меси ќе биде подготвен за „ел класико“

SportMedia

Катастрофални вести за Реал - Најдобриот играч на Барселона подготвен за Ел Класико

Спортклуб

Меси подготвен за Ел Класико

Алфа

Спорт365 Спортклуб Телеграф Спорт СуперСпорт Дерби Екипа Спортклуб

70 поврзани вести »

"Турски тек" не ја губи динамиката

Вечер - 15.11.2015

„Турски тек" не ја губи динамиката, проектот одговара на интересите на РФ и Турција, но бара детално проучување, изјави претседателот на РФ Владимир Путин во интервју за информативните агенции „Интерфакс" и „Анадолу", пренесува ТАСС.

Путин: „Турски тек“ не ја губи динамиката

Lider

Путин: „Турски тек“ не ја губи динамиката

Руска реч

Полицајци од неколку земји пукале во слика од Путин за време на тренинг

Пулс24

Путин: Русија е подготвена да соработува со Либан во борбата со тероризмот

А1 On

Алфа Точка Фактор Точка Точка Локално Денар Денешен

70 поврзани вести »

Ѓорчев: Не треба да се прифати законот за амнестија

Канал5 - 15.11.2015

Предлог законот за амнестија поднесен од една граѓанска иницијатива оваа недела не беше прифатен собранието за него гласаше опозицијата, а не и пратениците од владејачката ВМРО ДПМНЕ. Во меѓувреме најавена е нова иницијатива која треба да влезе во ...

СДСМ гласаше за 27 убијци, 29 силувачи, 12 педофили и 391 дилер

Дневник

Павле Трајанов достави Предлог закон за амнестија

Телма

Демократскиот сојуз предлага закон за амнестија

Нова ТВ

ДС достави предлог закон за амнестија во Собранието

Утрински

МКД Алфа А1 On +инфо Телеграф Локално Локално Телма

46 поврзани вести »