TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

ЛШ: Вардарци пристигнаа и тренираа во Барселона

Хитпортал - 12.11.2015

Нешто порано од вообичаено, Вардарци веќе се сместија во Барселона, пред саботниот меч во Лигата на шампионите. По гостувањето во Веспрем, во СЕХА-лигата (24:24), македонскиот ракометен клуб директно се упати кон Шпанија, за да си дозволи повеќе ...

ЛШ: Вардарци пристигнаа и тренираа во Барселона

Спорт365

Одличен Вардар освои бод кај Веспрем

Спортски

Вардар со реми кај Веспрем

+инфо

Вардар освои бод кај Веспрем

Кајгана

Курир Fox.mk Дневник Телма Утрински Утрински ЗаЗабава Дерби

52 поврзани вести »

Димитриевски: Одличен натпревар, мора да бидеме на високо ниво и против Либан

Дерби - 13.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација во дебито на новиот селектор Игор Ангеловски забележа убедлива победа над Црна Гора од 4:1. Овој триумф ја крена самодовербата и расположението кај нашите репрезентативци кои најавуваа добро издание и против ...

Најдоброто од победата на Македонија против Црна Гора (ВИДЕО)

МКД

Тричковски: Првиот чекор е направен, го остваривме најавеното за офанзивен фудбал

SportMedia

Игор Ангеловски дебитира против Црна Гора од 18 часот

Телма

Македонија на тест со Црна Гора

24 Вести

СуперСпорт МКД Екипа Идивиди +инфо А1 On SportMedia Канал5

52 поврзани вести »

Некој ќе мора да плати за дупката во Буџетот

+инфо - 15.11.2015

Проекциите за намален економски пораст, со кои завчера излезе гувернерот на Народната банка, Димитар Богов, покажуваат дека Владата повторно промаши во проектирањето на државната каса. Тоа значи дека во Буџетот до крајот на годината ќе влезат ...

Економисти: Богов е оптимист за БДП

Телма

Економисти: Ревидираниот пораст на БДП не е изненадување

24 Вести

Народната банка ја намaли проекцијата за економски раст на 3,2%

Тера

НБРМ ги „секна“ прогнозите за раст, дали ќе останеме лидер во регионот?

Фактор

Фактор Бизнис Инфо Денар Нова ТВ 24 Вести 24 Вести Утрински Алсат-М

51 поврзани вести »

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

Телма - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Француската полиција идентификуваше еден од напаѓачите

Нова ТВ

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

24 Вести

Идентификуван првиот напаѓач во Париз - Ситен крадец и радикален исламист

Вест

Пронајден црн автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

Вест

Утрински Алсат-М Р.С.Европа Капитал МКД МК News Алфа МК News

50 поврзани вести »

КОМПАНИИ: Кој добива, а кој губи?

Фактор - 15.11.2015

Топлификација , во третото тромесечје има зголемена добивка за 77%. Односно, годинава добивката изнесувала 13,5 милиони денари, а лани изнесувала 7,6 милиони денари. Приходите од продажба се намалени за 5% и изнесуваат 32,4 милиони денари.

Пад на добивката и приходите на Фершпед

Економија24

Пад на добивката и приходите на Фершпед

Fox.mk

Пад на добивката и приходите на Фершпед

еМагазин

Скопски Бетон за девете месеци инвестирал 14,1 милиони денари и вработил 87 лица

еМагазин

еМагазин еМагазин Вечер Бизнис Инфо Фактор Шеталиште еМагазин еМагазин

50 поврзани вести »

Филсмката академија нуди нови можности за формирање на високо квалификуван кадар

Сител - 13.11.2015

Филмската академија каде минатата седмица започна наставата во првата година од постдипломските студии по филмска драматургија и сценаристика ќе прерасне во регионален образовен центар.Премиерот Груевски истакна дека тој проект е е резултат на ...

Филмската академија во Охрид ќе прерасне во регионален образовен центар

Канал5

Охрид прераснува во образовен центар

МРТ

Груевски ја посети Филмската академија во Охрид

Пулс24

Премиерот Груевски ја посети новоотоворената Филмска академија во Охрид

Сител

Канал5 Fox.mk Курир Република Нетпрес Press24 Денешен Вечер

49 поврзани вести »