TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

Крај на играта на ДУИ со седење на две столици

Репортер - 09.10.2016

Не му е лесно на Али Ахмети – за кого и да се определи, ќе загуби. Од што се навредени пратениците на ВМРО ДПМНЕ? Меѓународните олеснувачи, дефектот и ефектот. Цехот го плаќа Македонија. Колумна на Зоран Јордановски за Дојче веле .

Крај на играта на ДУИ со седење на две столици

Deutsche Welle

Крај на играта на ДУИ со седење на две столици!

Локално

Валканата игра на ДУИ

Локално

Валканата игра на ДУИ

Репортер

Либертас Либертас Сакам да кажам Локално Репортер Либертас Сакам да кажам Курир

54 поврзани вести »

Формула 1, Розберг победник во Сузука

Алсат-М - 09.10.2016

Германецот Нико Розберг е победник на трката од шампионатот во Формула 1 возена утрово на патеката „Сузука“ за Големата награда на Јапонија. Ова беше деветта победа сезонава за Розберг и вкупно 23-та во неговата кариера по што се зацврсти на првата ...

Розберг за прв пат ја освои и Сузука

Авто Плус

Осамено на врвот: Деветта победа на Розберг во тековната сезона

Екипа

Розберг победи на Сузука, Мерцедес ја завери титулата

МКД

Хамилтон со критики за протестот на Мерцедес: Ние сме шампиони, не го правиме тоа

МКД

А1 On Кајгана Идивиди SportMedia Спортклуб Gol.mk Дерби SportMedia

79 поврзани вести »

Најава за ремонт: Карпош соколи му раскина на Ламонт Мек

Екипа - 09.10.2016

Лошиот старт и катастрофалните резултати во регионалната АБА лига го примораа раководството на Карпош соколи да направи ремонт на сегашниот ростер. Прв кошаркар кој доби ‘шут карта’ од клубот од Карпош е Американецот Ламонт Мек чии услуги не биле ...

Џикиќ дециден: Нема да го потцениме Карпош соколи

Екипа

Промени кај тимот од Карпош: „Соколите“ го шутнаа Американецот Мек

Дерби

Карпош Соколи му врачи отказ на Ламонт Мек, се чека неговата замена

Gol.mk

Ламонт Мек веќе не е играч на Карпош Соколи!

SportMedia

Спортклуб Вечер Екипа Екипа А1 On Gol.mk SportMedia Дерби

75 поврзани вести »