TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Опасност од цунами по силниот земјотрес во Нов Зеланд

24 Вести - 13.11.2016

Цивилната одбрана на Нов Зеланд предупреди денеска на опасност од цунами на источниот брег на Јужниот остров по силниот земјотрес кој го погоди градот Крајстчерч. Цивилната одбрана ги советуваше жителите на источниот брег на Јужниот остров да се ...

Повторно силен земјотрес во градот Крајстчрч на Нов Зеланд, овој пат со 7,4 степени

24 Вести

Две лица загинаа во силниот земјотрес на Нов Зеланд, соопшти премиерот Џон Ки

24 Вести

Земјотрес од 7,8 степени го погоди Нов Зеланд

Телма

7,4 по Рихтер: Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд

Нова ТВ

Р.С.Европа МКД +инфо А1 On Здравство24 А1 On +инфо А1 On

90 поврзани вести »

Бугарија: Во вториот круг од претседателските избори Радев со поголеми шанси за победа

24 Вести - 13.11.2016

Утринава, во седум часот, се отворија сите избирачки места од вториот круг на претседателските избори во Бугарија, во кој учествуваат поранешниот генерал Румен Радев, кого го поддржуваат опозициските социјалисти, и Цецка Цачева, кандидатот на ...

Румен Радев е новиот претседател на Бугарија

24 Вести

Бугарија вечерва ќе добие нов претседател на државата

Нова ТВ

Бугарија бира претседател

Р.С.Европа

Борисов најави оставка по победата на опозицискиот кандидат за претседател

Р.С.Европа

МКД Тера А1 On А1 On +инфо А1 On +инфо +инфо

86 поврзани вести »