TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Вадете шалови и капи: Викенд временска прогноза

Сител - 11.11.2016

Во текот на претстојниот викенд во Македонија, не очекува многу дожд, како и претходните денови. Во сабота врнежите од дожд ќе продолжат и локално се очекува да наврнат над 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Вадете шалови и капи: Викенд временска прогноза

Press24

Два дена не престана дождот во Македонија - на овие места „потоп"

Press24

2 дена Македонија под силен дожд! На овие места има страшен „потоп"

Exclusive.mk

Најмногу дожд во Маврово и Пожаране

Здравство24

А1 On Телеграф Точка Алфа Сител Курир Локално Kumanovo News

45 поврзани вести »

Фрај: Изборите на 11 декември се шанса за нов почеток

Deutsche Welle - 11.11.2016

Сосем очигледно е дека политичкото водство направило многу грешки, констатирани и од ЕК. Сепак, несомнено е дека на Македонија ѝ е потребна фер-перспектива за евроатлантската интеграција. Торстен Фрај е пратеник во германскиот Бундестаг од редовите ...

Фрај: Партиите да ги прифатат изборните резултати, изборите ќе стават крај на кризата

Република

Средба на Груевски и Фрај, во фокусот политичката криза и изборите

Нова ТВ

Политичките партии да ги прифатат резултатите од изборите

МКД

Средба на Никола Груевски со Торстен Фрај

А1 On

А1 On Курир Сител Курир Канал5 Точка Сител Телеграф

43 поврзани вести »

Мурињо во нови проблеми, се повреди и играч за врска

СуперСпорт - 13.11.2016

После што е обелоденето дека Крис Смолинг ќе отсуствува од теренит подолг временски период, Мурињо дозна дека нема да смета на уште еден играч за мечот со Арсенал. Наредниот викенд се на програмата мечевите во Премиер лигата, а секако дека дерби се ...

Ливерпул ќе ја ограбува Бундеслигата: Мурињо сака да го „уништи“ Мадрид!

СуперСпорт

Ја обновуваат љубовта по само шест месеци: Борусија Дортмунд го спасува Мхитарјан од страдањето во Јунајтед?

Спортклуб

Трансфер лудило во Англија: Смолинг, Руни и Шо си одат, Мурињо го ограбува Атлетико, паника поради Озил и Санчез

Спортклуб

Мхитаријан откри зошто го одбра Јунајтед, но и испрати јасна порака до Мурињо

Дерби

Спортклуб Дерби СуперСпорт БркајРабота Спортклуб Дерби Спортклуб Дерби

63 поврзани вести »