TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Пирло од слободен, Џерард за победа - епски дуел на легендите на Ливерпул и Милан

Gol.mk - 24.03.2019

Двата европски титани кои минатата деценија одиграа две финалиња на Лигата на шампионите, вчера попладне се сретнаа во интересен дуел на ветераните на англиско тло. Ветераните на Ливерпул ги совладаа своите колеги од Милан со 3-2 во евергрин дуел на ...

Пирло, Гатузо, Одо и Амброзини како Битлси!

TopSport - 24.03.2019

Андреа Пирло, Џенаро Гатузо, Масимо Одо и Масимо Амброзини ја искористија посетата на Ливерпул за да ја повторат легендарната фотографија на Битлси. Четирите поранешни ѕвезди на Милан беа во Ливерпул за саботниот меч на легендите на Ливерпул и ...

Џерард: Ќе бидам најсреќна личност, ако Ливерпул ја освои титулата

Опсервер - 24.03.2019

Стивен Џерард по добротворниот судир на Ливерпул и Милан и синоќа изјави дека секогаш е специјално кога игра на „Енфилд“, особено кога е полн. – Да се ​​игра против Милан со моите поранешни соиграчи и да го постигнам победничкиот гол е посебно ...

ВИДЕО: „Стариот“ се уште ја има магијата во нозе – Пирло со мајсторски гол на „Енфилд“

Спортклуб - 24.03.2019

Во сеќавање на некогашните дуели во Европа, Ливерпул и Милан одиграа ревијален, но квалитетен натпревар на „Енфилд“ вчера, кој заврши со победа на домаќините (3:2). Ова беше буквално и потсетување на она што се случуваше во Истанбул 2005 година, ...

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Спортски - 23.03.2019

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски гиганти Милан и Ливерпул. На теренот истрчаа многу фудбалски ѕвезди од двата клуба, но и многу актери од легендарното финанале кое се одигра во Истанбул во 2005 ...

Пирло изведе мајсторија на „Енфилд“, Џерард ги „измести“ легендите на Милан и му донесе победа на Ливерпул (Видео)

Дерби - 23.03.2019

Легендите на Ливерпул и Милан ова попладне се погрижија за фантастичен меч на „Енфилд Роуд“, спектакл од кој сите собрани средства ќе бидат испратени во фондацијата на Ливерпул која се грижи за загрозените семејства во овој град.

Пирло, Гатузо, Одо и Амброзини како Битлси!

Макфакс - 24.03.2019

Андреа Пирло, Џенаро Гатузо, Масимо Одо и Масимо Амброзини ја искористија посетата на Ливерпул за да ја повторат легендарната фотографија на Битлси. Четирите поранешни ѕвезди на Милан беа во Ливерпул за саботниот меч на легендите на Ливерпул и ...

Џерард: Ќе бидам најсреќна личност, ако Ливерпул ја освои титулата

А1 On - 24.03.2019

Стивен Џерард по добротворниот судир на Ливерпул и Милан и синоќа изјави дека секогаш е специјално кога игра на „Енфилд“, особено кога е полн. – Да се ​​игра против Милан со моите поранешни соиграчи и да го постигнам победничкиот гол е посебно ...

Џерард: Ќе бидам најсреќна личност, ако Ливерпул ја освои титулата

Сител - 24.03.2019

Стивен Џерард по добротворниот судир на Ливерпул и Милан и синоќа изјави дека секогаш е специјално кога игра на „Енфилд“, особено кога е полн. – Да се ​​игра против Милан со моите поранешни соиграчи и да го постигнам победничкиот гол е посебно ...

Џерард: Ќе бидам најсреќна личност, ако Ливерпул ја освои титулата

MTM - 24.03.2019

Стивен Џерард по добротворниот судир на Ливерпул и Милан и синоќа изјави дека секогаш е специјално кога игра на „Енфилд", особено кога е полн. Да се ​​игра против Милан со моите поранешни соиграчи и да го постигнам победничкиот гол е посебно чувство.

Џерард: Ќе бидам најсреќна личност, ако Ливерпул ја освои титулата

MakPress - 24.03.2019

Стивен Џерард по добротворниот судир на Ливерпул и Милан и синоќа изјави дека секогаш е специјално кога игра на „Енфилд“, особено кога е полн. – Да се ​​игра против Милан со моите поранешни соиграчи и да го постигнам победничкиот гол е посебно ...