TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изборите се единствената шанса за промена, изјави Мицковски на денешната средба со Бајер

Телма - 16.04.2024

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска се сретна со германскиот пратеник Питер Бајер. На средбата се разговараше за актуелната политичка состојба, но и за моменталните претседателски и претстојните парламентарни избори.

Кампањата финишира, кандидатите ја заоструваат реториката!

Вечер Прес

Мицкоски на средба со германскиот пратеник Питер Бајер: На Македонија и се потребни промени, овие избори се шансата за тоа

Курир

(Не)познанството на Силјановска-Давкова и Пендаровски од студентските денови нова тема на зајадливи коментари од митинзите

360 степени

Силјановска-Давкова: Говорот на омраза не доликува на ниту една сериозна партија, а воопшто не на социјалдемократска

360 степени

Претседателски избори 2024

Нова ТВ

Силјановска Давкова од Прилеп: Говорот на омраза најмалку и доликува на СДС

Вечер Прес

Курир ТВ21 Канал5 Слободен Печат Deutsche Welle 360 степени А1 On 24Инфо

Дафина Стојаноска од гостиварци побара поддршка за Силјановска-Давкова

А1 On - 16.04.2024

Актуелната пратеничка и член на ИК на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на средби со жителите на општина Гостивар побара да гласаат за кандидатката за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова.

Стојаноска: На 24 април да заокружиме број 2 за Силјановска Давкова затоа што таа го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Курир

Силјановска Давкова го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Нетпрес

(Видео) Стојаноска: Да заокружиме број 2 за Силјановска-Давкова затоа што таа го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Макфакс

Стојаноска: На 24 април да заокружиме број 2 за Силјановска Давкова затоа што таа го промовира концептот претседател за сите

Скопје1

(Видео) Стојаноска: Да заокружиме број 2 за Силјановска Давкова, затоа што таа го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Опсервер

Стојаноска: Силјановска Давкова го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

24Инфо

Lider MTM Точка Zoom

Питер Баер ја поддржа кандидатката за претседател на Македонија, Силјановска Давкова

Алфа - 16.04.2024

Германскиот пратеник Питер Баер кој доаѓа од редовите на ЦДУ даде отворена поддршка за кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова за претседател на Македонија, објави пратеникот Антонио Милошоски. Тројцата оствариле средба во Парламентот.

Попов: Силјановска Давкова претставува синоним за нешто што нема афери, багаж, нешто што е чисто, нешто што има интегритет

ТВ21

Силјановска-Давкова и Ванковска, двете лица на монетата за поткусурување на Груевски

CivilMedia

Димитриевски побара тв дуел со Пендаровски и Силјановска Давкова

Локално

Нов гаф на Силјановска: Кој е тој Доналд Реган?!

Пулс24

Говорот на омраза не доликува на една сериозна партија, а ниту на социјалдемократската, порача Силјановска Давкова од Прилеп

Локално

Сиљановска Давкова: Ми префрлаат за возраста, но таа значи мудрост и, ќе победам

МКД

Слободен Печат +инфо 24 Вести Вечер Прес Курир 360 степени Независен Алсат-М

Мисајловски на средба со Петер Бајер: Поддршката за ВМРО-ДПМНЕ од нашите меѓународни пријатели е силна!

Курир - 16.04.2024

Македонија заслужува подобра иднина, владеење правото, подобар животен стандард и интеграција во ЕУ преку јасни стандарди, принципи и преку почитување на Копенхашките критериуми, пишува на социјалната мрежа на Фејсзбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мисајловски на средба со Петер Бајер: Поддршката за ВМРО-ДПМНЕ од нашите меѓународни пријатели е силна!

Денешен

Мисајловски на средба со Петер Бајер: Поддршката за ВМРО-ДПМНЕ од нашите меѓународни пријатели е силна!

Нетпрес

Мисајловски: За да почнат промените во Македонија потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Скопје1 - 16.04.2024

,,Денеска сме повторно во Куманово, со нас е и нашиот технички министер за труд и социјала Ѓоко Велковски, но и кандидати за пратеници, добри луѓе од Куманово. Овде сме со повозрасните денеска да се видиме на оваа средба со пензионерите и да ги ...

(Видео) Мисајловски: За да почнат промените во Македонија, потребна е масовна поддршка за Силјановска-Давкова

Макфакс

(ВИДЕО) Мисајловски: За да почнат промените во Македонија потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

А1 On

Мисајловски: За да почнат промените во Македонија потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Курир

(Видео) Мисајловски: За да почнат промените во Македонија потребна е масовна поддршка за Силјановска Давкова

Опсервер

Мисајловски: За да почнат промените во Македонија потребна е масовна поддршка за Силјановска Давкова

24Инфо

За да почнат промените потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Нетпрес

Скопје инфо Република Lider

24 ЧАСА: Кандидатите за претседател со предизборни ветувања за подобар живот; Пендаровски ги отфрли обвинувањата на ...

CivilMedia - 16.04.2024

Како што се наближува датумот за првиот круг за претседателски избори, што ќе се одржат на 24 април, на така се засилува и реториката на кандидатите за шеф на државава . Претседателските кандидати и денеска продолжуваат со средби со граѓаните и со ...

Се засилува реториката во трката за претседател на државава

Либертас

Се засилува реториката во трката за претседател на државава

Бриф

Се засилува реториката во трката за претседател на државава

Алсат-М

Продолжува изборната кампања на претседателските кандидати

Слободен Печат

Се засилува реториката во трката за избор на претседател

Н.Македонија

ПЕНДАРОВСКИ: Никој не се сели од Македонија во Русија, Белорусија или во Кина туку сите среќата си ја бараат во Америка, Канада…

Денешен

CivilMedia Press24 Во Центар Канал5 24 Вести Нова ТВ Frontline MakPress

Германскиот политичар Бајер во Скопје, ќе даде придонес за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје инфо - 16.04.2024

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски објави фотографија заедно со Питер Бајер, германскиот политичар и член на германскиот парламент за кого рече дека ќе даде придонес за кампањата на ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ: Како што зборуваа за Арсовска, така ДПМНЕ сега зборува за Силјановска

Скопје1 - 16.04.2024

,,Ветувањата коишто ги дава ДПМНЕ пред граѓаните, не се разликуваат од она што го кажуваа пред локалните избори, а што се претвори во бесконечна листа нереализирани проекти и изневерени очекувања.

СДСМ: Како што зборуваа за Арсовска, така ДПМНЕ сега зборува за Силјановска

Локално

(Видео) Кој ја навреди Гордана Сиљановска Давкова

еМагазин

Предизборна реторика, осуди и црна кампања

24 Вести

Нема извини од Пендаровски и СДСМ по ужасните навреди на вчерашниот митинг за Силјановска-Дафкова

Алфа

ВМРО – ДПМНЕ: Очај и мизерија на митингот на Пендаровски во Куманово – изнесени сексистички навреди за Силјановска Давкова, а Стево на тоа се смее и се заблагодарува

Алфа

Кузеска: Поради масовноста на митингот не успеав да го слушнам коментарот и да го спречам

Република

Локално Фокус Курир Алфа Фокус А1 On Курир Република

Силјановска Давкова: Ќе се залагам АРМ секогаш да ги исполнува НАТО стандардите и да вклучува повеќе жени!

Курир - 15.04.2024

Кога има жени во Армијата и на клучни фукции, на клучните позиции во државата, тогаш има поголеми гаранции за мир! Претседателот е врховен командант на вооружените сили. А вооружените сили се бранителот на територијалната независност и интегритет на ...

Силјановска-Давкова: Ќе се залагам АРМ секогаш да ги исполнува НАТО стандардите и да вклучува повеќе жени

24Инфо

Силјановска -Давкова: Ќе се залагам АРМ секогаш да ги исполнува НАТО стандардите и да вклучва повеќе жени

Макфакс

Силјановска -Давкова: Ќе се залагам АРМ секогаш да ги исполнува НАТО стандардите и да вклучва повеќе жени!

Опсервер

Кога има жени на клучни функции во државата, тогаш има поголеми гаранции за мир!

Нетпрес

Силјановска-Давкова порача: Ќе се залагам АРМ секогаш да ги исполнува НАТО стандардите

Канал5

Силјановска: Во војската мора да има хиерархија, да ги почитуваме стандардите на НАТО

Независен

Република Press24 MakPress Скопје инфо

„Кое дно ќе го допрете до крај на кампања?“ прашува Димитриеска Кочоска по вчерашните навреди кон Силјановска Давкова

Република - 15.04.2024

Исценираните и однапред договорени прашања и одговори од страна на идната опозиција, кои изобилуваат со навреди кон професорката Гордана Силјановска Давкова дефинитивно ја потврдуваат паниката која владее помеѓу нивните редови, реагира Гордана ...

Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

Курир

Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

А1 On

Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

Скопје1

ВИДЕО: Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

Press24

Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

Нетпрес

ДИМИТРИЕСКА-КОЧОСКА: Се удираат во гради дека се за ЕУ и прозападни, а со вакви навреди и говор на омраза секое дно го пробија

Денешен

Република Zoom

Стојаноска: Граѓаните на 24 април ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против ...

Скопје1 - 15.04.2024

,, Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден себеси се нарече дека бил претседател на половина свет.

(ВИДЕО) Стојаноска: Граѓаните на 24 април ќе го заокружат бројот два затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

А1 On

Стојаноска: Граѓаните на 24 април ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Курир

(Видео) Стојаноска: Граѓаните на 24 април ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Фокус

Стојаноска: Граѓаните на 24 април ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Република

(ВИДЕО) Пендаровски: Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ

А1 On - 15.04.2024

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски синоќа во Куманово, одговарајќи на прашање од граѓанин за ставовите на Гордана Силјановска-Давкова во врска со францускиот предлог и фактот дека историските прашања не се предуслов за влез во ЕУ, порача ...

Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ, порача Пендаровски

Локално

Пендаровски: Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ и ја собори двегодишната стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Пендаровски: Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ и ја собори двегодишната стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

МКД

Пендаровски: Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ и ја собори двегодишната стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

Press24

Пендаровски: Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ и ја собори двегодишната стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

Zoom

Силјановска Давкова до Пендаровски: Лист хартија, бела хартија!

Канал5 - 14.04.2024

Кандидатката за претседателка на Македонија професор д-р Гордана Силјановска-Давкова одговори на прозивките од противкандидатот Стево Пендаровски и лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски. Во својот говор Професорката Силјановска Давкова одговори на ...

Пендаровски не го помнам како студент, а Ковачевски не случајно има прекар во женски род, вели Силјановска

Фокус

Силјановска Давкова: Пендаровски досега ништо не стори, лист бела хартија

Курир

Силјановска Давкова до Пендаровски: Лист хартија, бела хартија

Макфакс

Силјановска Давкова го покани Пендаровски на дебати

PressingTV

Давкова: Пендаровски не го помнам како студент, а Ковачевски не случајно има прекар во женски род

ТВ21

Силјановска Давкова: Пендаровски досега ништо не стори, лист бела хартија

Република

Денешен +инфо Независен MakPress

Пендаровски: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа”, немаат никаква понуда за иднината на Македонија

Курир - 14.04.2024

Пендаровски посочи дека за разлика од времето на режимот кога пристапот до најголемите медиуми беше строго одграничен, денеска има демократски амбинет и тоа го гледа секој поединец во државата.

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа”

Макфакс

Пендаровски: Oпозицијата продава „мачка во вреќа”, немаат никаква понуда за иднината на Македонија

А1 On

„ОПОЗИЦИЈАТА ПРОДАВА МАЧКА ВО ВРЕЌА“ Пендаровски ја обвини Силјановска Давкова дека нема никаква понуда за иднината на Македонија

+инфо

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа” немаат никаква понуда за иднината на Македонија

Zoom

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава „мачка во вреќа”

Фокус

Пендаровски: Во време на режимот имаше две категории граѓани – членови на ВМРО-ДПМНЕ и сите останати, каде само првите можеа да се вработат и да напредуваат

Локално

Денешен Вечер Прес MTM PressingTV

Мисајловски: Поддршката е огромна, народот масовно се приклучува кон бранот на промени

Курир - 14.04.2024

Потпретедателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во втората изборна единица, Владо Мисајловски продолжува со низата средби со граѓани. Денеска се сретна со кумановци и со спортските работници во Соколана, Општина Куманово.

Мисајловски: Поддршката е огромна, народот масовно се приклучува кон бранот на промени

Република

Собир за промени: ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски се сретна со кумановци, изрази верба во изборниот успех на ...

Lider - 14.04.2024

Владо Мисајловски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во втората изборна единица, преку низа средби активно се занимава со граѓаните. Тој денеска се сретна со жителите на Куманово и со спортските работници во Соколана, општина ...

МИСАЈЛОВСКИ: Денот за промени е 24 април, да направиме историја!

Денешен - 16.04.2024

Денеска сме повторно во Куманово, со нас е и нашиот технички министер за труд и социјала Ѓоко Велковски, но и кандидати за пратеници, добри луѓе од Куманово. Овде сме со повозрасните денеска да се видиме на оваа средба со пензионерите и да ги ...