TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата го уaпси Емил Јакимовски

МКД - 17.01.2020

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство, информираат од МВР. Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. „Лицето Е.Ј.

Заканувачот Јакимовски приведен поради семејно насилство

Телма - 17.01.2020

Приведен е Емил Јакимовски, екс-вработениот во Централен регистар кој им се закануваше на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска. Во моментот тој е во полициска станица, потврдуваат од МВР за Телма.

Емил Јакимовски приведен во полициска станица по пријава за семејно насилство

Нова ТВ - 17.01.2020

Полициски извори потврдуваат дека попладнево е приведен Емил Јакимовски, до неодамна вработен во Централнито регистар, по претходна пријава за семејно насилство. Тој пред неколку дена, исто така, беше во полициска станица на информативен разговор по ...

Заканувачот Емил Јакимовски е приведен поради семејно насилство

360 степени - 17.01.2020

Денешното приведување на заканувачот Емил Јакимовски е поради пријава од вчера за семејно насилство, потврдуваат од МВР за „360 степени“. Јакимовски во полиција веќе има пријави и за закани кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска за ...

Приведен е Емил Јакимовски

Пулс24 - 17.01.2020

Приведен Емил Јакимовски, човекот кој им се закануваше на Искра Коровешовска, уредник на Алфа ТВ и новинарката Мери Јордановска кои јавно обелоденија за закани и навреди кон нив, упатени од ова лице.

Уапсен Емил Јакимовски

24Инфо - 17.01.2020

Новинарот Емил Јакимовски, поранешниот вработен во Централниот регистар и сопственик на интернет портали е уапсен денеска по неколку случаи на семејно насилство, но и закани. Тој и пред одреден период беше приведен поради сличен инцидент.

Приведен заканувачот Емил Јакимовски

Алфа - 17.01.2020

Приведен заканувачот Емил Јакимовски, потврдуваат за Алфа од МВР. По пријавите од Искра Коровешовска, уредник на Алфа ТВ, а и новинарката Мери Јордановска кои јавно обелоденија за закани и навреди кон нив, упатени од страна на Јакимовски, тој по ...

Приведен Емил Јакимовски, кој им се закануваше на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска

Мета - 17.01.2020

Емил Јакимовски, поранешниот вработен во Централниот регистар кој изминатиов викенд упати закани и навреди кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, е приведен и во моментов со него се води разговор во полициска станица, потврдија од ...

Полицијата го приведе заканувачот Емил Јакимовски

360 степени - 17.01.2020

Поранешниот вработен во Централниот регистар, Емил Јакимовски, денеска е приведен од полицисјата по низата закани што ги упати изминатиот период и по пријавите што ги поднесоа новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска.

Јакимовски приведен од полицијата

Локално - 17.01.2020

Емил Јакимовски денеска е приведен од полицијата. Засега сепак нема информации за кое дело е приведен поранешниот вработен во Централниот регистар и дали е поврзано со последната пријава од новинарките Јордановска и Коровешовска.

Приведен Емил Јакимовски кој им се закануваше на новинарките Јорданова и Коровешовска

еМагазин - 17.01.2020

Поранешниот вработен во Централниот регистар, Емил Јакимовски кој изминатиов викенд упати закани и навреди кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска е приведен и во моментов со него се води разговор во полициска станица.

Уапсен заканувачот Емил Јакимовски

А1 On - 17.01.2020

Полицијата го уапси заканувачот на новинарките, Емил Јакимовски. Апсењето е епилог на многуте пријави кои лицето ги имало за семејсно насилство, но и по последните закани кон новинарките Мери Јордановска од „А1он“ и Искра Коровешовска од „ТВ Алфа“ ...

Заканувачот Емил Јакимовски е уапсен

Frontline - 17.01.2020

Полицијата го уапси заканувачот на новинарките Емил Јакимовски. Апсењето е епилог на многуте пријави кои лицето ги имало за семејно насилство, но и по последните пријави на новинарките Мери Јордановска од „А1он“ и Искра Коровешовска од „ТВ Алфа“ за ...

Приведен Емил Јакимовски кој се закануваше на новинарки

Expres - 17.01.2020

Поранешниот вработен во Централен регистар, Емил Јакимовски, денеска е приведен од полицијата. Тој во изминатиот период се закануваше на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска, за што беше и пријавен.

Се уште се објавуваат вулгарни постови на фан страницата на Централен регистар

Фокус - 16.01.2020

На фан страницата на Централниот регистар се уште се објавуваат вулгарни постови, откако викендов институцијата соопшти дека фан страницата е хакирана и дека се сомневаат дека ваквите објави ги пишува Емил Јакимовски, кој беше вработен во Централен ...

Регионална платформа: Осуда за заканите и навредите врз новинарките во Македонија

MakPress - 15.01.2020

Регионалната платформа на Западен Балкан за застапување на слободата на медиумите и безбедноста на новинарите, која претставува повеќе од 8000 членови, остро ги осудува заканите и навредите кон Мери Јордановска, уредник во А1он.мк и уредничката во ...

Уапсен заканувачот Емил Јакимовски

Вечер Прес - 17.01.2020

Полицијата го уапси заканувачот на новинарките, Емил Јакимовски, пренесува А1.он. Апсењето е епилог на многуте пријави кои лицето ги имало за семејно насилство, но и по последните закани кон новинарките Мери Јордановска од „А1он“ и Искра ...

Полицијата го уапси Емил Јакимовски кој се закануваше на новинарки

Фактор - 17.01.2020

Полицијата го уапси Емил Јакимовски кој се закануваше на новинарките Мери Јордановска и Искра Корошевовска, пренесува А1 .он. Апсењето се случува по многуте пријави против лицето за семејно насилство, но и по последните закани кон новинарките Мери ...

Полицијата го приведе Емил Јакимовски

Press24 - 17.01.2020

Полицијата го уапси заканувачот на новинарките Емил Јакимовски. Апсењето е епилог на многуте пријави кои лицето ги имало за семејно насилство, но и по последните пријави на новинарките Мери Јордановска од „А1он“ и Искра Коровешовска од „ТВ Алфа“ за ...

Уапсен заканувачот Емил Јакимовски

Либертас - 17.01.2020

Полицијата го уапси заканувачот на новинарките Емил Јакимовски. Апсењето е епилог на многуте пријави кои лицето ги имало за семејно насилство, но и по последните пријави на новинарките Мери Јордановска од „А1он“ и Искра Коровешовска од „ТВ Алфа“ за ...

Полицијата го привела заканувачот Емил Јакимовски

Фокус - 17.01.2020

Полицијата го приведе Емил Јакимовски. Засега нема информации која е причината за неговото приведување, но против Јакимовски кој беше вработен во Централниот Регистар, имаше повеќе пријави кои лицето ги имало за семејно насилство, но и по последните ...

Приведен Емил Јакимовски, МВР засега нема конкретни информации

Слободен Печат - 17.01.2020

МВР засега нема конкретни информации за овој настан. Поранешниот вработен во Централниот регистар, Емил Јакимовски, денеска е приведен од полицијата по низата закани што ги упати изминатиот период и по пријавите што ги поднесоа новинарките Мери ...

Приведено лицето кое им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Радио МОФ - 17.01.2020

Емил Јакимовски , поранешниот вработен во Централниот регистар кој изминатиов викенд упати закани и навреди кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска , е приведен и во моментов со него се води разговор во полициска станица, потврдија од ...

Јакимовски приведен за семејно насилство, потврди ОЈО

Слободен Печат - 17.01.2020

Лицето Емил Јакимовски е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за понатамошна постапка во координација со ОЈО Скопје, потврдија од Обвинителството за „Слободен печат“.

Полицијата го упаси Емил Јакимовски, кој им се закануваше на новинарки

Бриф - 17.01.2020

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. -Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за натамошна ...

По заканите кон новинари – приведен Емил Јакимовски

ТВ21 - 17.01.2020

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. „Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за натамошна ...

Полицијата го упаси Емил Јакимовски, кој им се закануваше на новинарки

ММС - 17.01.2020

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. -Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за натамошна ...

Заканувачот Јакимовски приведен поради семејно насилство

Либертас - 17.01.2020

Приведен е Емил Јакимовски, екс-вработениот во Централен регистар кој им се закануваше на новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска. Во моментот тој е во полициска станица, потврдуваат од МВР за Телма .

Заканувачот на новинарките, Јакимовски уапсен за семејно насилство

+инфо - 17.01.2020

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. – Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за натамошна ...

Полицијата го уaпси Емил Јакимовски, кој им се закануваше на новинарки

Р.С.Европа - 17.01.2020

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство, објави МИА. Тој ќе биде задржан за натамошна постапка во координација со ОЈО Скопје, соопшти МВР.

Полицијата го уапси заканувачот на новинарките Емил Јакимовски

24 Вести - 17.01.2020

Полицијата го уапси заканувачот на новинарките, Емил Јакимовски, а според неофицијални информации приведувањето не е поради овие закани туку поради друга причина. Инаку Јакимовски имал пријави за семејно насилство, но и за закани кон новинарките ...

Заканувачот на новинарките, упасен за семејно насилство

Нетпрес - 17.01.2020

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. – Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за натамошна ...

Полицијата го упаси Емил Јакимовски, кој им се закануваше на новинарки

Опсервер - 17.01.2020

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. -Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за натамошна ...

Полицијата го упаси Емил Јакимовски, кој им се закануваше на новинарки

Скопје инфо - 17.01.2020

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. -Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за натамошна ...

Полицијата го уапси Емил Јакимовски за семејно насилство

Република - 17.01.2020

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство, информираат од МВР. Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. Лицето Е.Ј.

Полицијата го уапси Емил Јакимовски за семејно насилство

Магазин - 17.01.2020

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство, информираат од МВР. Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. Лицето Е.Ј.