TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија забележа минимален пад на најновата ФИФА листа

Дерби - 06.10.2022

Македонија доживеа два непријатни порази во месец септември во Лигата на нации, но сепак неповолните резултати против Грузија и Бугарија резултираа со минимален пад на ФИФА листата. Најновото рангирање на Светската фудбалска Федерација ја сместува ...

Македонија падна на ранг листата на ФИФА

Оff.net - 06.10.2022

По двата порази во Лига на нации, македонската фудбалска репрезентација очекувано клизна на најновата ранг листа на ФИФА. Македонија беше поразена од Грузија на гости, а потоа и од Бугарија дома, но не загуби многу на рангирањето на ФИФА.

Македонската репрезентација 64. на ранг-листата на ФИФА

Курир - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација забележа пад за едн а позиција на најновата ранг-листа на ФИФА на која се наоѓа на 64. м есто. На послабиот рејтинг влијаеја двете порази на македонските фудбалери во септемврискиот циклус во Лигата на нации , ...

Македонија падна за едно место на ФИФА ранг листата

Слободен Печат - 06.10.2022

На најновата ФИФА ранг листа објавена денеска Македонија се наоѓа на 65 позиција со 1358 поени, веднаш пред Албанија, а зад Јамајка. Имаме пад од едно место по поразите во септември од Грузија во Тбилиси (2:0) и Бугарија во Скопје (0:1) во Лигата на ...

Македонија со пад од едно место на ФИФА ранг листата

Екипа - 06.10.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија доживеа пад од едно место на најновата ранг листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА). „Црвено-жолтите“ на најновото рангирање се наоѓаат на 65. место со 1082.42 поени.

Македонија падна за едно место на ФИФА-листата

Sport 1 - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Грузија и бугарија во Лигата на нации и го освои третото место во групата, а тоа денеска ѝ донесе пад од една позиција, како што се очекуваше и п ретходно.

Македонија падна за едно место на најновата ФИФА листа

Gol.mk - 06.10.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија не ги плати скапо поразите од Грузија и Бугарија во Лигата на нациите затоа што падна само едно место на најновата ФИФА-листа. Нашиот национален тим на листата објавена во октомври се наоѓа на 65-тата ...

Македонија падна за едно место на најновата ФИФА ранг листа

24Фудбал - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација по поразите од Грузија и Бугарија во Лигата на нации, има пад за една позиција на ФИФА ранг листата. Македонија сега е на 65. место, пред нас се селекциите на Исланд, Словенија и Јамајка, зад нас Албанија, Јужна ...

Симболичен пад на Македoнија на ФИФА ранг листата

Фактор - 06.10.2022

Македонија по двата порази во Лигата на нации, со Грузија на гости, и дома од Бугарија, забележа само сиболичен пад на ФИФА ранг листата. Македонската фудбалска репрезентација сега е на 65-та позиција, зад Македонија се Албанија, Јужна Африка, Ирак, ...

Македонија падна едно место на листата на ФИФА

МакФудбал - 06.10.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија има пад од една позиција на најновата ранг листа на ФИФА. Селекцијата на Благоја Милевски на најновиот ранкинг се наоѓаат на 65. место со 1082.42 поени.

Македонија падна за едно место на ФИФА-листата, сега сме 65-та фудбалска сила

Спортманија - 06.10.2022

Макефдонската фудбалска репрезентација забележа пад од една позиција на најновата ФИФА ранг-листа и сега сме 65-ти на светот. На претходното рангирање во август имавме и повеќе поени и за една позиција подобар пласман, но скромните резултати во ...

Официјално: Македонија падна едно место на ФИФА листата!

SportSport - 06.10.2022

Како што и се најавуваше, по двата порази во Лигата на Нации од Грузија и Бугарија, Македонија падна едно место на ФИФА ранг листата. Па така сега нашата А-репрезентација се наоѓа на 65.место. Ова денеска го објавија официјално од ФИФА.

Македонија направи чекор назад на ФИФА листата

TopSport - 06.10.2022

ФИФА ја објави најновата ранг-листа. На неа Македонија забележа пад од едно место. Во изминатиот период, фудбалската репрезентација на Македонија, забележа порази од Ерменија и Бугарија во Лигата на нации.

Македонија направи чекор назад на ФИФА листата

Макфакс - 06.10.2022

ФИФА ја објави најновата ранг-листа. На неа Македонија забележа пад од едно место. Во изминатиот период, фудбалската репрезентација на Македонија, забележа порази од Ерменија и Бугарија во Лигата на нации.

Македонија направи чекор назад на ФИФА листата

Точка - 06.10.2022

ФИФА ја објави најновата ранг-листа. На неа Македонија забележа пад од едно место. Во изминатиот период, фудбалската репрезентација на Македонија, забележа порази од Ерменија и Бугарија во Лигата на нации.

Македонија падна едно место на ФИФА листата

Спортски - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација забележа забележа пад од едно место на најновата ФИФА ранг листа. Во изминатиот период, фудбалската репрезентација на Македонија, забележа порази од Грузија и Бугарија во Лигата на нации.

Македонија падна за едно место на најновата ФИФА листа

Алсат-М - 06.10.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија не ги плати скапо поразите од Грузија и Бугарија во Лигата на нациите затоа што падна само едно место на најновата ФИФА-листа. Нашиот национален тим на листата објавена во октомври се наоѓа на 65-тата ...

Македонија падна за едно место на најновата ФИФА листа

Zoom - 06.10.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија не ги плати скапо поразите од Грузија и Бугарија во Лигата на нациите затоа што падна само едно место на најновата ФИФА-листа. Нашиот национален тим на листата објавена во октомври се наоѓа на 65-тата ...

Македонија падна едно место на листата на ФИФА

Курир - 06.10.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија има пад од една позиција на најновата ранг листа на ФИФА. Селекцијата на Благоја Милевски на најновиот ранкинг се наоѓаат на 65. место со 1082.42 поени.

Македонија падна за едно место на најновата ФИФА ранг листа

МКД - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација по поразите од Грузија и Бугарија во Лигата на нации, има пад за една позиција на ФИФА ранг листата. Македонија сега е на 65. место, пред нас се селекциите на Исланд, Словенија и Јамајка, зад нас Албанија, Јужна ...

Македонија направи чекор назад на ФИФА листата

Денар - 06.10.2022

ФИФА ја објави најновата ранг-листа. На неа Македонија забележа пад од едно место. Во изминатиот период, фудбалската репрезентација на Македонија, забележа порази од Грузија и Бугарија во Лигата на нации.

Македонската репрезентација падна за едно место на ранг-листата на ФИФА

ММС - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација забележа пад за една позиција на најновата ранг-листа на ФИФА на која се наоѓа на 64. место. На послабиот рејтинг влијаеја двете порази на македонските фудбалери во септемврискиот циклус во Лигата на нации, од ...

Македонската репрезентација 64. на ранг-листата на ФИФА, пад за едно место

Независен - 06.10.2022

Швајцарија – Македонската фудбалска репрезентација забележа пад за едн а позиција на најновата ранг-листа на ФИФА на која се наоѓа на 64. м есто. На послабиот рејтинг влијаеја двете порази на македонските фудбалери во септемврискиот циклус во Лигата ...

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Кајгана - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација забележа пад за една позиција на најновата ранг-листа на ФИФА и се наоѓа на 65. место. На послабиот рејтинг влијаеја двата порази на македонските фудбалери во септемврискиот циклус во Лигата на нации, од Грузија ...

Македонската репрезентација 64. на ранг-листата на ФИФА, пад за едно место

Опсервер - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација забележа пад за едн а позиција на најновата ранг-листа на ФИФА на која се наоѓа на 64. м есто. На послабиот рејтинг влијаеја двете порази на македонските фудбалери во септемврискиот циклус во Лигата на нации , ...

Македонската репрезентација 64. на ранг-листата на ФИФА, пад за едно место

Во Центар - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација забележа пад за една позиција на најновата ранг-листа на ФИФА на која се наоѓа на 64. место. На послабиот рејтинг влијаеја двете порази на македонските фудбалери во септемврискиот циклус во Лигата на нации, од ...

По поразот од Бугарија: Македонската репрезентација со пад од едно место на ранг-листата на ФИФА

Република - 06.10.2022

Македонската фудбалска репрезентација забележа пад за една позиција на најновата ранг-листа на ФИФА на која се наоѓа на 64. место. На послабиот рејтинг влијаеја двете порази на македонските фудбалери во септемврискиот циклус во Лигата на нации, од ...