TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рангник е импресиониран од Роналдо, не отфрла да остане подолго од планот во Јунајтед

Дриблинг - 03.12.2021

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангкинг беше прецизен и одмерен на првата официјална прес конференција како предводник на „Црвените Ѓаволи“. Тој потврди дека се обидел да го убеди Карик да остане во клубот но тоа било без успех.

Роналдо му се заблагодари на Керик и му посака добредојде на Рангник

Дерби

Роналдо му се заблагодари на Керик и му посака добредојде на Рангник

Точка

Јунајтед ја испрати легендата: Керик по 15 години заминува од клубот

Gol.mk

Рангник откри дека повеќе од еден час го молел Керик да остане, но...

24Фудбал

Рангник откри дека повеќе од еден час го убедувал Керик да остане

МКД

Керик го напушти Манчестер Јунајтед после 15 години

Спортски

Sport 1 Спортклуб Sport M МакФудбал SportMedia Курир Дриблинг Точка

Тухел за преговорите на Рангник и Челси: Изгледа шефовите рекле „овој не знае што прави“

Дерби - 03.12.2021

Менаџерот на Челси, Томас Тухел, денеска изјавил дека не разговарал со новиот привремен менаџер на Манчестер Јунјтед, Ралф Рангник. Неговиот сонародник денеска официјално беше претставен од „црвените ѓаволи“, но Тухел вели дека нема остварено ...

Ралф Рангник на презентацијата: Не е важен само Кристијано Роналдо

Sport M

Рагник: Можеби ќе останам подолго од шест месеци, Роналдо е неверојатен професионалец

Локално

Рангник пред пет години велеше дека Роналдо е стар, денес со друга песна: Не сум видел таков играч...

24Фудбал

Рангник пред пет години велеше дека Роналдо е стар, денес со друга песна: Не сум видел таков играч...

МКД

Рангник претставен како тренер на Јунајтед: Не сум видел поспремен 36-годишен играч од Роналдо, но…

Спортманија

„Роналдо мора да го промени начинот на кој игра“

Спортски

Рангник: Повик од Јунaјтед не се одбива

Опсервер - 03.12.2021

– Кога ќе ве повика клуб каков што е Манчестер јунајтед тоа не се одбива, рече денеска германскиот фудбалски стратег Ралф Рангник (63) на првата прес-конференција откако седна на клупата на „Црвените ѓаволи“.

Рангник со прва прес-конференција: Повик од Јунaјтед не се одбива

Курир

Рангник со прва прес-конференција: Повик од Јунaјтед не се одбива

Zoom

Рангник: Повик од Јунaјтед не се одбива

MakPress

Рангник: Повик од Јунaјтед не се одбива

OhridNews