TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите мислеа дека мафијата го уби мафијашкиот кум од Њујорк , а вистината е шокантна

Канал5 - 19.03.2019

Цели 30 години во Њујорк не се случило мафијашко убиство се до 13 март кога беше убиен Френк Кали пред неговиот дом . Тој важеше за глава на семејството Гамбино. Убиецот во кали пред неговиот дом на Стетон Ајленд во Њујорк , испукал 12 куршуми.

Мистериозни симболи на дланката на убиецот: Ентони е обвинет за ликвидација на мафијашкиот бос, а во судницата ја ...

Точка - 19.03.2019

Ентони Комело, обвинет за убиство на шефот на криминалното семејство Гамбино, Франческо Кали, наречен Френки Бој, на раката имал симбол за кој велат дека има врска со една теорија на заговор во врска со претседателот на САД, Доналд Трамп.

Шокантен пресврт! Сите мислеле дека мафијашот бил убиен од противничката фамилија! Кога бил откриен вистинскиот убиец, ...

Точка - 19.03.2019

Иако се сметало дека њујоршкиот мафијашки бос, Франческо Кали, познат како Френки Бој, бил убиен од некој од противничките фамилии, полицијата го уапсила 24-годишниот Ентони Комело, кој не е член на ниедна мафијашка организација.