TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсења во Црна Гора, приведена директорката на црногорската агенција за спречување корупција

Слободен Печат - 17.04.2024

Директорката на Агенцијата за спречување на корупцијата, Јелена Перовиќ, е уапсена по налог на црногорското специјално државно обвинителство, поради сомнение дека, минатата и оваа година извршила продолжено кривично дело злоупотреба на службената ...

Уште едно апсење на висок функционер во Црна Гора

Нетпрес - 17.04.2024

Во средата црногорската специјална полиција ја уапси директорката на црногорската Агенција за спречување на корупцијата, Јелена Перовиќ која се товари за злоупотреба на службената положба.

Уапсена директорката на Агенцијата за спречување на корупцијата на Црна Гора

Р.С.Европа - 17.04.2024

Специјален полициски тим, по наредба на Специјалното државно обвинителство на Црна Гора, на 17 април ја уапси Јелена Перовиќ, директорка на Агенцијата за спречување на корупцијата (АСК). Како што јави репортерот на Радио Слободна Европа од местото ...

УАПСЕНА ДИРЕКТОРКАТА НА АГЕНЦИЈАТА ЗА СПРЕЧУВАЊЕ КОРУПЦИЈА Голема полициска акција во Црна Гора

+инфо - 17.04.2024

Директорката на црногорската Агенцијата за спречување корупција лани одработила дури 310 часа прекувремена работа, за што си потпишала сума од 5.212,10 евра, а дежурала и на празници - 22 и 23 мај и 13 и 14 јули за што си исплатила дневница во износ ...

Полициска рација во просториите на црногорската Агенција за сузбивање на корупцијата

А1 On - 17.04.2024

По наредба на Специјалното државно обвинителство (СДТ) се претресуваат зградите и просториите на Агенцијата за сузбивање на корупцијата на Црна Гора. Засега нема официјална информација дека директорката на таа институција Јелена Перовиќ е уапсена.

Подгорица: Полициски претрес во Агенцијата за спречување корупција

Бизнис Вести - 17.04.2024

Припадници на црногорското Специјално полициско одделение (СПО) по налог на Специјалното државно обвинителство утрово влезе во просториите на Агенцијата за спречување корупција (АСК). Локалните медиуми јавуваат дека директорката на АСК, Јелена ...

Подгорица: Полициски претрес во Агенцијата за спречување корупција

24Инфо - 17.04.2024

Припадници на црногорското Специјално полициско одделение (СПО) по налог на Специјалното државно обвинителство утрово влезе во просториите на Агенцијата за спречување корупција (АСК). Локалните медиуми јавуваат дека директорката на АСК, Јелена ...

Полициски претрес во Агенцијата за спречување корупција во Подгорица

Слободен Печат - 17.04.2024

Припадници на црногорското Специјално полициско одделение (СПО) по налог на Специјалното државно обвинителство утрово влезе во просториите на Агенцијата за спречување корупција (АСК). Локалните медиуми јавуваат дека директорката на АСК, Јелена ...

Подгорица: Полициски претрес во Агенцијата за спречување корупција

Канал5 - 17.04.2024

Припадници на црногорското Специјално полициско одделение (СПО) по налог на Специјалното државно обвинителство утрово влезе во просториите на Агенцијата за спречување корупција (АСК). Локалните медиуми јавуваат дека директорката на АСК, Јелена ...

Подгорица: Полициски претрес во Агенцијата за спречување корупција

24 Вести - 17.04.2024

Припадници на црногорското Специјално полициско одделение (СПО) по налог на Специјалното државно обвинителство утрово влезе во просториите на Агенцијата за спречување корупција (АСК). Локалните медиуми јавуваат дека директорката на АСК, Јелена ...

Уапсена е директорката на Агенцијата за спречување на корупцијата во Црна Гора

Канал5 - 17.04.2024

Директорката на Агенцијата за спречување на корупцијата (АСК), Јелена Перовиќ, утрово е уапсена во акција на Специјалното полициско одделение (СЈО), потврдија за порталот РТЦГ од повеќе извори.

Подгорица: Полициски претрес во Агенцијата за спречување корупција

MakPress - 17.04.2024

Припадници на црногорското Специјално полициско одделение (СПО) по налог на Специјалното државно обвинителство утрово влезе во просториите на Агенцијата за спречување корупција (АСК). Локалните медиуми јавуваат дека директорката на АСК, Јелена ...