TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ го „збриша“ Чилиќ и ја остави Србија во игра за финале во Дејвис Купот

Gol.mk - 03.12.2021

По поразот на Душан Лајовиќ од Борна Гојо и водството на Хрватска од 1-0 во полуфиналето на завршницата од Дејвис Купот, првиот ас на Србија, Новак Ѓоковиќ ја врати својата селекција во битката за ново финале, откако славеше сигурна победа над Марин ...

Ѓоковиќ го победи Чилиќ и сега веднаш мора да игра и дубл во обид да ја спаси Србија во дуелот со Хрватска

Спортманија - 03.12.2021

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ ја остави Србија со надеж за пласман во финалето на Дејвис купот, откако го победи Марин Чилиќ со 6:4, 6:2 и израмни на 1:1 во дуелот против Хрватска.

Модриќ и донесе среќа на Хрватска а Ѓоковиќ и Србија се пред елиминација (ФОТО)

Спортманија - 03.12.2021

Дејвис куп репрезентацијата на Хрватска поведе со 1:0 во полуфиналето, откако Борна Гоја сензационално го победи Душан Лајовиќ со 2:1 во сетови. На трилогијата која што се игра во Мадрид, на трибините се и двајцата фудбалери на Реал Мадрид, Лука ...

Гојо го надигра Лајовиќ, Хрватска поведе против Србија во полуфиналето од Дејвис Купот

Gol.mk - 03.12.2021

Борна Гојо оствари победа против Душан Лајовиќ (4-6, 6-3, 6-2) на стартот од полуфиналето на Дејвис Купот. Хрватска поведе со 1-0 и има шанса да се пласира во големото финале, ако Марин Чилиќ го добие својот дуел со Новак Ѓоковиќ подоцна вечерва.

Чилиќ пред пресметката со Ѓоковиќ: Балкански браќа (ФОТО)

Дерби - 03.12.2021

Денеска се игра полуфиналната пресметка во Дејвис Купот меѓу Србија и Хрватска, дуел кој предизвикува големо внимание кај тениската јавност, па и пошироко. Секогаш кога се соочуваат овие земји во било кој спорт е интересно, носи спортска тензија, ...

Денеска супер тенис: Србија против Хрватска во полуфинале на Дејвис купот

SportMedia - 03.12.2021

Денеска (петок, 16:00 часот) во Мадрид, Србија и Хрватска ќе играат меѓу себе во полуфиналето на Дејвис купот. Тоа ќе биде фантастичен меч поради големото ривалство на соседските земји, а Новак Ѓоковиќ вели дека тоа носи и дополнителен притисок.

Чилиќ пред пресметката со Ѓоковиќ: Балкански браќа

Точка - 03.12.2021

Денеска се игра полуфиналната пресметка во Дејвис Купот меѓу Србија и Хрватска, дуел кој предизвикува големо внимание кај тениската јавност, па и пошироко. Секогаш кога се соочуваат овие земји во било кој спорт е интересно, носи спортска тензија, ...

Ѓоковиќ пред полуфиналето со Хрватска: Oвие мечеви секогаш носат посебен жар

Екипа - 02.12.2021

Полуфиналето од Дејвис купот ќе го одбележи екс-југословенски дуел во кој силите ќе си ги одмерат Србија и Хрватска. Ѓоковиќ и Троицки на патот до четирите најдобри репрезентации славеа против тенисерите на Казахстан, додека Мекиќ и Павиќ го добија ...

Русија е последниот патник во полуфиналето на Дејвис купот

Екипа - 02.12.2021

Тениската репрезентација на Русија е последниот патник во полуфиналето на овогодинашното издание на Дејвис купот, откако денеска во мечот во двојки парот Рубљов/Медведев славеше над шведскиот дубл со 2-0.

Познати полуфиналните парови во Дејвис Купот

Курир - 02.12.2021

Тениската репрезентација на Русија е последниот патник во полуфиналето на овогодинашното издание на Дејвис купот, откако денеска во мечот во двојки парот Рубљов/Медведев славеше над шведскиот дубл со 2-0.

Ѓоковиќ: Ова не е обично полуфинале, играат Србија и Хрватска

Gol.mk - 02.12.2021

По победата над Казахстан, тениската репрезентација на Србија се пласира во полуфиналето на Дејвис Куп завршницата, каде ја чека големо дерби со соодветната селекција на Хрватска. На завршницата во Торино, предводник на Србите е најдобриот на ...

Познати полуфиналните парови во Дејвис Купот

Zoom - 02.12.2021

Тениската репрезентација на Русија е последниот патник во полуфиналето на овогодинашното издание на Дејвис купот, откако денеска во мечот во двојки парот Рубљов/Медведев славеше над шведскиот дубл со 2-0.

Ѓоковиќ пред полуфиналниот дуел на Дејвис купот порача: Ова не е обичен натпревар, играа Србија и Хрватска

Во Центар - 02.12.2021

Со победата над Казахстан во рамки на Дејвис купот, репрезентацијата на Србија обезбеди полуфинална пресметка со репрезентацијата на Хрватска, која ја најави првиот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ .

Ѓоковиќ пред битката со Хрватите: Ова не е обично полуфинале

Дерби - 02.12.2021

Селекцијата на Србија се избори за триумф над Казахстан од 2-1 и на тој начин го продолжи настапот во Дејвис Купот каде во финалето ќе се соочи со Хрватска. Ова дефинитивно ќе биде дуел кој ќе се прати со посеобно внимание, а истиот го најави првиот ...

Ѓоковиќ пред битката со Хрватите: Ова не е обично полуфинале

Точка - 02.12.2021

Селекцијата на Србија се избори за триумф над Казахстан од 2-1 и на тој начин го продолжи настапот во Дејвис Купот каде во финалето ќе се соочи со Хрватска. Ова дефинитивно ќе биде дуел кој ќе се прати со посеобно внимание, а истиот го најави првиот ...

Србија го елиминира Казахстан и закажа полуфинале со Хрватска

Gol.mk - 02.12.2021

Репрезентацијата на Србија закажа полуфинален дуел со Хрватска во овогодишното издание на Дејвис Купот. Српските тенисери, предводени од Новак Ѓоковиќ , го елиминираа Казахстан со 2-1. Клучна беше победата во двојки во последниот дуел.

Ѓоковиќ по пласманот на Србија во полуфиналето на Дејвис купот: Горд сум на овој тим

Екипа - 02.12.2021

Тениската репрезентација на Србија се пласираше во полуфиналето на годинашното издание на Дејвис купот, откако вечерва во клучниот меч во двојки парот Ѓоковиќ и Чачиќ славеше над казахстанскиот дубл Нидовјесов и Голубев со 2-1 (6-2, 2-6 и 6-3), и со ...

Ѓоковиќ може се сам – Победа и во двојки за пласман на Србија во полуфиналето во Дејвис купот

Екипа - 01.12.2021

Тениската репрезентација на Србија е третиот четвртфиналист на годинашното издание на Дејвис купот, откако вечерва во клучниот меч во двојки парот Ѓоковиќ/Чачиќ славеше над казахстанскиот дубл Нидовјесов/Голубев со 2-1, по сетови 6-2, 2-6 и 6-3.

„Ноле-експрес“ Србија израмни против Казахстан

Екипа - 01.12.2021

Првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ славеше над Александер Бублик со 2-0, по сетови 6-3 и 6-4 и со тоа и донесе израмнување на Србија против Казахстан (1-1) во четвртфиналето од годинашното издание на Дејвис купот.

Дејвис куп: Србија против Хрватска во полуфинале

Кајгана - 02.12.2021

Репрезентацијата на Србија се пласираше во полуфиналето на Дејвис купот откако со пресврт ја совладаа селекцијата на Казахстан со 2:1. Одлучувачкиот поен на српскиот тим му го донесоа Новак Ѓоковиќ и Никола Чачиќ кои беа подобри од Андреј Голубјев и ...

Србија закажа Дејвис Куп полуфинале против Хрватска

SportMedia - 02.12.2021

Дејвис Куп репрезентацијата на Србија доцна синоќа се пласираше во полуфиналето на Дејвис купот, откако со пресврт ја совлада селекцијата на Казахстан со 2:1. По стартниот пораз на Кецмановиќ од Кукушкин со 2:1 во сетови,следуваше победа на Ѓоковиќ ...

Ѓоковиќ за победа, Србија закажа полуфинале со Хрватска

Дриблинг - 02.12.2021

Србија и Хрватска ќе играат во полуфиналето на Дејвис купот, Новак Ѓоковиќ со Никола Чачиќ беа подобри со 2:1 од Андреј Голубев и Александр Недовјесов во игра на двојки против Казахстан и ја одведоа својата репрезентација во полуфиналето.

Ѓоковиќ ја однесе Србија во полуфинале на Дејвис купот, таму противник им е – Хрватска!

Спортманија - 01.12.2021

Првиот светски тениски рекет, Новак Ѓоковиќ, е најзаслужен што репрезентацијата на Србија игра во полуфиналето на Дејвис купот. На пресметката на Србија со Казахстан, Ѓоковиќ најпрвин го доби својот сингл меч против Бублик, а вечерва во решавачкиот ...

Ѓоковиќ повторно ја спаси Србија

Дриблинг - 01.12.2021

Новак Ѓоковиќ со победата против Александер Бублик донесе израмнување за Србија 1-1 против Казахстан во четвртфиналето на Дејвис купот. Најдобриот тенисер на светот со 6-3 и 6-4 донесе победа и израмнување за Србија, сега ќе решава мечот во двојки ...