TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фенербахче заинтересиран за Мирчевски, неговиот агент заминува за Истанбул на преговори?

Gol.mk - 26.01.2022

Медиумите од Турција не престануваа со шпекулациите за иднината на македонскиот офанзвиец Мартин Мирчевски. Пред извесен период првиот стрелец во ПМФЛ беше поврзуван со премин во второлигашот Маниса, но последната вест од Турција вели дека за ...

Екс-вардарецот Мирчевски почнал преговори со Фенербахче!?

Sport 1 - 26.01.2022

Екс-вардарецот Мартин Мирчевски, кој минатото лето потпиша за Академија Пандев, во моментов се наожа во животна форма и во есенскиот дел од сезоната постигна дури 16 голови во македонската Прва лига, па така привлече интерес од неколку екипи, меѓу ...

Мирчевски пред можен трансфер во Фенербахче!?

SportMedia - 26.01.2022

Мартин Мирчевски, напаѓачот на Академија Пандев и најдобриот стрелец во ПМФЛ сезонава, според одредени информации од Турција, би можел да направи сензационален трансфер во гигантот Фенербахче.

Фенербахче „лови“ уште еден Македонец?

Спортклуб - 26.01.2022

Според информациите од Турција, Мартин Мирчевски од Академија Пандев, е пред преселба во турскиот клуб Фенербахче. Таквите информации прв ги брифира новинарот Арда Бирбен, кој тврди дека има преговори и дека најдобриот стрелец во ПМФЛ актуелната ...

ВИДЕО: Мирчевски пред трансфер во редовите на Фенербахче!?

Слободен Печат - 26.01.2022

Мартин Мирчевски , најдобриот стрелец по есенскиот дел во Првата македонска лига (16 голови) , играчот на Академија Пандев има понуда од Турција. Најновите информации велат дека 24-годишниот играч е на „радарот“ на турскиот фудбалски гигант ...

Мартин Мирчевски преговара со Фенербахче!

Спортски - 26.01.2022

Најдобриот стрелец во првата македонска лига Мартин Мичевски преговара со Фенербахче, пренесуваат медиумите во Турција. Новинарот А рда Бирбен како ексклузивна информација пренесува дека преговорите помеѓу Мирчевск и и Фенебахче се започнати, а ...

Бомба од Турција: Фенербахче се заинтересира за Мартин Мирчевски

МакФудбал - 26.01.2022

Најдобриот стрелец во македонскиот шампионат, голгетерот на Академија Пандев, Мартин Мирчевски, е интересен за турскиот гигант Фенербахче. Како што откриваат турските медиуми, раководството на Фенербахче ќе отпочне преговори за негов ангажман во ...