TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повеќе од 150 уапсени при протестите против карантинот во Холандија

Канал5 - 26.01.2021

Повеќе од 150 лица се уапсени во неколку градови во Холандија при судирите меѓу полиција и демонстрантите кои се противат на новите рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот. Во Ротердам, полицијата испукала предупредувачки куршуми и употребила ...

Корона-немири и диви забави: Строгите ограничувања во Европа се покажаа како меч со две острици

360 степени

Холандија ја зафатија најголеми нереди во последните 40 години поради воведување полициски час

Сакам да кажам

Судири во Холандија: Преку демонстрации се изрази револтот од новите мерки против ковид-19

ММС

Полициски солзавец и водени топови против протестите за полицискиот час во Холандија

Република

Во Холандија, втор ден немири по воведувањето на полициски час

Р.С.Европа

НЕРЕДИ ВО ХОЛАНДИЈА ВТОР ДЕН ПО РЕД: Судири со полицијата, водени топови во Ротердам! (ВИДЕО)

Локално

Нетпрес Слободен Печат PressingTV Алсат-М Сакам да кажам Deutsche Welle

Андоновиќ: Холандија се соочува со најголеми протести во последните неколку децении, 150 уапсени поради карантинот

Либертас - 26.01.2021

Во Холандија за прв пат по втората светска војна е прогласен полициски час со цел да се запре ширењето на коронавирусот во оваа држава. Холандската влада воведе карантин односно забрана за движење од 21 часот навечер до 5 часот утрината, што ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Холандија се соочува со најголеми протести во последните неколку децении, 150 уапсени поради карантинот

Слободен Печат

Холандија се соочува со најголеми протести во последните неколку децении

PressingTV

ВИДЕО: Втор ден хаос на улиците во Холандија, водени топови против демонстрантите

А1 On - 25.01.2021

Втор ден по ред, демонстрантите кои се противат на воведувањето строги мерки и полициски час во Холандија се судрија со полицијата, а најжестоки повторно беа протестите во Ајндховен и Амстердам, каде беа употребени водени топови и солзавец за да се ...

Судири на полицијата и демонстрантите во Холандија на протестите против епидемиските мерки

24Инфо

Судири на полицијата и демонстрантите во Холандија на протестите против рестриктивните мерки

Кајгана

ВИДЕО: Демонстрантите против полицискиот час оставија хаос низ холандските градови

А1 On

Судири на полицијата и демонстрантите во Холандија на протестите против епидемиските мерки

Сител

Судири на полицијата и демонстрантите во Холандија на протестите против анти-ковид мерките

Frontline

Судир на полицијата и демонстрантите против корона-мерките во Холандија

+инфо

360 степени Фокус MakPress Алсат-М 24 Вести МКД Радио МОФ Опсервер

(Вознемирувачко видео) Холандската полиција крвнички ги растерува демонстрантите: Фотографии и снимки од полициската ...

Точка - 25.01.2021

Полицијата се судри на улиците на Амстердам и Ајндховен со демонстранти, кои протестираат против воведениот локдаун. Холандската полиција не бира средства да ги разбие демонстрациите, а фотографиите и снимките од нејзината бруталност го преплавија ...

Бруталност на холандската полиција: Ѝ ја скршија главата на девојка по употребата на воден топ (ВИДЕО)

Локално

(Видео) Нереди во Холандија поради корона-мерките: пендреци, водени топови и масовни апсења

Вечер

(Видео) Нереди во Холандија поради корона-мерките: пендреци, водени топови и масовни апсења

24Инфо

Нереди во Холандија поради превентивните мерки

Н.Македонија

(ВИДЕО) Протести во Холандија против воведувањето полициски час, уапсени над 150 лица

Скопје1

(Видео) Нереди во Холандија поради корона-мерките: пендреци, водени топови и масовни апсења

MTM

Канал5 Макфакс Точка Р.С.Европа

(Видео) Нови насилни протести во Холандија поради полицискиот час

Вечер - 26.01.2021

Холандската полиција уапси 70 лица откако избувнаа нови немири трета ноќ по ред за време на протестите за одлуката на владата за воведување полициски час. Сепак, причините за вандализмот виден од Ротердам до Амстердам веќе не се толку јасни, особено ...

Видео: Нови насилни протести во Холандија поради полицискиот час

Точка

Во неколку градови во Холандија синоќа повторно избија нереди меѓу полицијата и демонстрантите

Канал5