TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ронадло и Џорџина на одмор на Ибица: „Уловени“ на плажа

Убавина и Здравје - 24.05.2018

Популарниот фудбалер Кристијано Роналдо (33) и неговата девојка Џорџина Родригез (23) , која пред шест месеци ја роди нивната ќеркичка Алана Мартина , моментално уживаат на одморот на Ибица, каде што беа „уловени“ од страна на папарацо-фотографите.

Кристијано Роналдо сподели семејна фотографија со малите деца

ЗаЗабава - 24.05.2018

Португалскиот фудбалер објави на Instagram фотографија на која со девојката Џорџина позираат до нивните три најмали деца – Алана Мартина и близнаците Ева и Матео. Џорџина ја роди Алана Мартина пред шест месеци, додека Ева и Матео се деца на Роналдо ...

ФОТО: Ова е најголемото богатство на Роналдо, не се парите и трофеите!

Курир - 24.05.2018

Португалскиот фудбалер објави на Instagram фотографија на која со девојката Џорџина позираат до нивните три најмали деца – Алана Мартина и близнаците Ева и Матео. Џорџина ја роди Алана Мартина пред шест месеци, додека Ева и Матео се деца на Роналдо ...

Роналдо и Џорџина разменуваат нежности и уживаат во вода на одмор на Ибица (фото)

Црнобело - 23.05.2018

Џорџина Родригез се породи во ноември 2017 и оттогаш постојано се одржува во форма . Таа и Роналдо имаат само едно заедничко дете, ќерката Алана Мартина , но живеат со сите 4 деца на фудбалерот и се обидуваат секое слободно време да го поминат ...