TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе се урива оградата околу Владата

Press24 - 05.06.2017

Оградата околу Владата на Република Македонија ќе се урива, а ова прашање на дневен ред ќе биде ставено на седницата денеска, пренесува Телма. Ќе треба да се утврди како е градена оградата, како ќе се урива, со цел да се отвори просторот околу ...

ДЕМОНТАЖА НА ОГРАДАТА СКАПА 700 илјади евра: СДСМ се обврза, Заев ќе ја отстрани оградата околу владината зграда

Фактор - 05.06.2017

Она што го најавуваа додека беа опозиција , од СДСМ изгледа ќе почнат да го спроведуваат уште денес. Владата на Заев има намера да ја урива оградата од кованов железо со која е обиколена владината зграда, пренесоа дел од медиумите кои се повикуваат ...

Ќе се урива оградата околу Владата

Телма - 04.06.2017

Ќе се урива оградата околу Владата. Според извори во новата влада, ова прашање ќе биде на дневен ред на првата владина седница која ќе се одржи утре. Ќе треба да се утврди како е градена оградата и начинот по кој ќе се демонтира, со оглед на тоа ...

Ќе се урива оградата околу Владата?!

Макфакс - 05.06.2017

Новата Влада на премиерот Зоран Заев има намера да ја урне оградата од ковано железо со која е обиколена владината зграда, пренесоа дел од медиумите кои се повикуваат на извори во новата влада.

Заев ќе ја урива оградата што Груевски ја постави околу владата, во меѓувреме портите стојат отворени

Либертас - 04.06.2017

Ќе се урива оградата околу Владата. Според извори во новата влада, ова прашање ќе биде на дневен ред на првата владина седница која ќе се одржи утре, објави Телма . Ќе треба да се утврди како е градена оградата и начинот по кој ќе се демонтира, со ...

Денес прва седница на новата Влада: Дали ќе се урива оградата околу владината зграда?

Таратур - 05.06.2017

За денеска попладне е закажана првата седница на новата Влада. На официјалната веб-страница нема објавено каков ќе биде дневниот ред. Според досегашната практика, се очекува една од точките да биде именувањето на кандидатите за функционерите од ...

Заев ќе ја урива оградата што Груевски ја постави околу владата, во меѓувреме портите стојат отворени

Бриф - 04.06.2017

Ќе се урива оградата околу Владата. Според извори во новата влада, ова прашање ќе биде на дневен ред на првата владина седница која ќе се одржи утре, објави Телма . Ќе треба да се утврди како е градена оградата и начинот по кој ќе се демонтира, со ...

Заев ќе ја урива оградата што Груевски ја постави околу владата

Репортер - 05.06.2017

Ќе се урива оградата околу Владата. Според извори во новата влада, ова прашање ќе биде на дневен ред на првата владина седница која ќе се одржи утре, објави Телма . Ќе треба да се утврди како е градена оградата и начинот по кој ќе се демонтира, со ...

Ќе се урива оградата што Груевски ја постави околу барокната влада

Фокус - 05.06.2017

Новата Влада на премиерот Зоран Заев има намера да ја урне оградата од ковано железо со која е обиколена владината зграда, пренесе Телма. Оваа ограда беше поставена во септември 2015 од скопската градежна компанија „Бауер БГ“ и чини 700 илјади евра.