TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Тоше Проески денеска би наполнил 41. година: Имал само ЕДНА ЖЕЛБА пред смртта!

Екран - 25.01.2022

Пејачот Тоше Проески беше човек кој ретко се гледа. Легендарниот пејач Тоше Проески го загуби животот во сообраќајна несреќа на 16. октомври 2007. година, недалеку од Нова Градишка, а денеска би го прославил својот 41. роденден.

(Видео) Кинез среде Пекинг ја пее „Боже, чувај ја од зло“ за роденденот на Тоше

Репортер

Промовирана збирката песни „1200 молитви за Тоше“

Тера

Еве што рече Новак Ѓоковиќ за Тоше Проески: Легенда за легендата

Фактор

Во чест на роденденот на Тоше: Кинез со моќна изведба на „Боже, чувај ја од зло“ среде Пекинг

Црнобело

(ВИДЕО) Кинез пееше песна од Тоше по повод неговиот роденден

Скопје1

Тодор Анчев од АК „7 Ноември“ и тројца ултрамаратонци и оваа година го посетија вечното почивалиште на Тоше

Вечер Прес

Фокус Локално Скопје1 Н.Македонија Фокус Слободен Печат Независен Црнобело

Во Крушево одбележан 41. роденден на Тоше Проески, покрената иницијатива 25 јануари да биде национален ден на хуманоста

Бриф - 25.01.2022

Со посета на неговото вечно почивалиште, со роденденска торта, со промоции и музичко-сценски настани во спомен-куќата на „Тодор Проески“ денеска во Крушево на Гумење, беше одбележан 41-иот роденден на Тоше Проески.

Во Крушево одбележан 41. роденден на Тоше Проески, покрената иницијатива 25 јануари да биде национален ден на хуманоста

OhridNews

Во Крушево одбележан 41. роденден на Тоше Проески, покрената иницијатива 25 јануари да биде национален ден на хуманоста

Опсервер

Во Крушево одбележан 41. роденден на Тоше Проески, покрената иницијатива 25 јануари да биде национален ден на хуманоста

Курир

Во Крушево одбележан 41. роденден на Тоше Проески, покрената иницијатива 25 јануари да биде национален ден на хуманоста

Вечер Прес

По повод 41-от роденден на Тоше Проески, покрената иницијатива 25 јануари да биде национален ден на хуманоста

МКД

Во Крушево одбележан 41. роденден на Тоше Проески, покрената иницијатива 25 јануари да биде национален ден на хуманоста

Frontline

Lider MakPress