TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин: Верувам дека Русите и Украинците се еден народ, една нација

МКД - 20.07.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин во интервју за американскиот режисер Оливер Стоун кажа дека верува дека Русите и Украинците сочинуваат една нација и дека тие две држави треба да најдат начин да се интегрираат.

Путин: Го симпатизирав Трамп на изборите во 2016, што има тука лошо?

Макфакс - 20.07.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека го „симпатизирал“ Доналд Трамп како кандидат на претседателските избори во 2016 година, бидејќи Трамп сакал повторно да воспостави нормални односи со Русија.

Режисерот Стоун го праша Путин за Сталин и доби интересен одговор

Макфакс - 20.07.2019

Рускиот претседател Владимир Путин во интервјуто кое го даде за американскиот режисер Оливер Стоун изјави дека има комплексен однос кон делото на советскиот лидер, Јозеф Сталин. Путин вели дека се противи на прекумерната демонизација на Сталин, но и ...

Режисерот Стоун го праша Путин за Сталин и доби интересен одговор

Вечер - 20.07.2019

Рускиот претседател Владимир Путин во интервјуто кое го даде за американскиот режисер Оливер Стоун изјави дека има комплексен однос кон делото на советскиот лидер, Јозеф Сталин. Путин вели дека се противи на прекумерната демонизација на Сталин, но и ...