TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови пресуди за насилствата во Собранието

24 Вести - 18.06.2018

Падна и четвртата казна затвор за делото насилство за време на крвавиот четврток. Васко Цунгаревски, син на пензионирана судијка од граѓанскиот суд, доби една година и три месеци затвор откако минатата недела признал вина во судница.

Пресуди за уште двајца обвинети за насилствата во Собранието на 27. април

Сител - 18.06.2018

За закани кон пратеници Кривичен изрече две нови пресуди. Двајца обвинети за настаните во Собранието од 27 април, кои минатиот четврток признале вина заработија затворски казни. На Васко Цунгаровски, син на поранешна судијка од граѓанскиот суд, ...

Уште двајца насилници од 27 април признаа вина

+инфо - 18.06.2018

Двајца обвинети за насилството и упадот во Собранието од 27-април минатата година признаа вина и изречени им се пресуди, потврдија од Кривичниот суд. На едниот му е изречена казна затвор од една година и три месеци, а другот е осуден условно на две ...

Синот на екс судијката Цунгаровска осуден за насилство во Собранието од април минатата година

Сведок - 18.06.2018

Со признавање на вина завршија постапките против уште двајца обвинети за насилството во Собранието од април 2017 година, а скопскиот кривичен суд изрекол затворска и условна казна за обвинетите.

Уште две пресуди за насилството во Собранието на 27 април

Р.С.Европа - 18.06.2018

Основниот суд Скопје 1 изрече уште две затворски пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието на 27 април 2017 година. За насилство врз премиерот Зоран Заев затворска казна од една година и три месеци добил Васко Цунгаревски, кој ја признал ...

Изречени уште две пресуди за насилството од 27 април

Н.Македонија - 18.06.2018

Основниот суд Скопје 1 изрече уште две пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието, во врска со настаните од 27 април минатата година. Васко Цунгаревски, кој ја признал вината, е осуден на една година и три месеци затвор, бидејќи му се ...

Затвор за син на судијка за насилството врз Заев во Собрание

Press24 - 18.06.2018

Уште две затворски пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието на 27 април лани изрече Основниот суд Скопје 1. Осуден е на една година и три месеци затвор Васко Цунгаревски, кој ја признал вината, инаку син на доскорешната судијка од ...

Година и три месеци затвор за син на судијка за насилство врз Заев на 27 април

Сакам да кажам - 18.06.2018

Уште две затворски пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието на 27 април лани изрече Основниот суд Скопје 1. За насилство врз премиерот Зоран Заев осуден на една година и три месеци затвор е Васко Цунгаревски, кој ја признал вината.

Син на поранешна судијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на 1 година затвор

1tv - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признаа вина, потврдуваат од кривичниот суд за „Макфакс”. На судско рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело ...

Син на екссудијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на 1 година затвор

А1 On - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признаа вина, потврдуваат од кривичниот суд. На судско рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело насилство.

Пресуди за уште двајца обвинети за насилствата во Собранието на 27. април

МК News - 18.06.2018

За закани кон пратеници Кривичен изрече две нови пресуди. Двајца обвинети за настаните во Собранието од 27 април, кои минатиот четврток признале вина заработија затворски казни. На Васко Цунгаровски, син на поранешна судијка од граѓанскиот суд, ...

Пресуди за уште двајца обвинети за насилствата во Собранието

Стандард - 18.06.2018

Двајца обвинети за насилството и упадот во Собранието од 27-април минатата година признаа вина и изречени им се пресуди, потврдија од Кривичниот суд. На едниот му е изречена казна затвор од една година и три месеци, а другот е осуден условно на две ...

Изречени уште две пресуди за насилството во Собрание

МКД - 18.06.2018

Основниот суд Скопје 1 изрече уште две пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието, за настаните од 27 април минатата година. Васко Цунгаревски, кој ја признал вината, е осуден на една година и три месеци затвор, бидејќи му се заканувал на ...

Син на екссудијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на 1 година затвор

24Инфо - 18.06.2018

Син на екссудијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на 1 година затвор Уште две затворски пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието на 27 април лани изрече Основниот суд Скопје 1.

Син на поранешна судијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на 1 година затвор

Либертас - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признаа вина, потврдуваат од кривичниот суд за „Макфакс” . На судско рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело ...

Син на екссудијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на 1 година затвор

Макфакс - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признаа вина, потврдуваат од кривичниот суд за „Макфакс”. На судско рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело насилство.

Пресуди за уште двајца обвинети за насилства во Собранието

24 Вести - 18.06.2018

Двајца обвинети за насилството и упадот во Собранието од 27-април минатата година признаа вина и изречени им се пресуди, потврдија денеска од Кривичниот суд. На едниот му е изречена казна затвор од една година и три месеци, а другот е осуден условно ...

Година и три месеци затвор за син на судијка за насилството врз Заев на 27 април

Република - 18.06.2018

Уште две затворски пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието на 27 април лани изрече Основниот суд Скопје 1. За насилство врз премиерот Зоран Заев осуден на една година и три месеци затвор е Васко Цунгаревски, кој ја признал вината.

Син на екс судијка призна вина за насилството врз Заев, осуден на година и три месеци затвор

Фокус - 18.06.2018

Еден од обвинетите за насилството и упадот во Собранието од 27-април, Васко Цунгаревски, призна вина. Судијката Оља Ристова го осуди на затворска казна во трење од една година и три месеци.

Син на екссудијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на 1 година затвор

Точка - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признаа вина, потврдуваат од кривичниот суд за „Макфакс”. На судско рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело насилство.

Пресуди за уште двајца обвинети за насилстава во Собранието

Канал5 - 18.06.2018

Двајца обвинети за насилството и упадот во Собранието од 27-април минатата година признаа вина и изречени им се пресуди, потврдија од Кривичниот суд. На едниот му е изречена казна затвор од една година и три месеци, а другот е осуден условно на две ...

Уште две затворски казни за насилството на 27 април

Нова ТВ - 18.06.2018

Основниот суд Скопје 1 изрече уште две затворски казни за упадот во Собранието на 27 април минатата година. Година и три месеци затвор му е изречен на Васко Цунгаревски за напад врз премиерот, тогаш пратеник Зоран Заев.

Една година затвор за син на поранешна судијка, кој призна вина за крвавиот четврток

Слободен Печат - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признаа вина, потврдуваат од кривичниот суд за „Макфакс”. На судско рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело насилство.

Пресуди за уште двајца обвинети за насилстава во Собранието

ТВ21 - 18.06.2018

Двајца обвинети за насилството и упадот во Собранието од 27-април минатата година признаа вина и изречени им се пресуди, потврдија од Кривичниот суд. На едниот му е изречена казна затвор од една година и три месеци, а другот е осуден условно на две ...

Изречени две затворски казни за насилството од 27 април

Локално - 18.06.2018

Васко Цунгаревски, кој е син на пензионираната судијка Зорица Цунгаревска, е осуден за насилство врз премиерот, Зоран Заев, пратеник за време на упадот во Собранието на 27 април. Цунгаревски призна вина.

Син на екссудијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на една година затвор

Мета - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признале вина, информираат од кривичниот суд. На судско рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело насилство.

Пресуди за уште двајца обвинети за насилството во Собрание

Кајгана - 18.06.2018

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Двајца обвинети за насилството и упадот во Собранието од 27 април минатата година признаа вина и изречени им се пресуди, потврдија од Кривичниот суд. На едниот му е изречена казна затвор од една година и три месеци, а ...

Затворска казна за син на поранешна судијка за настаните од 27 април

Независен - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признаа вина. На судското рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело насилство, пишува Макфакс .

Пресуди за уште двајца обвинети за насилството во Собрание

24Инфо - 18.06.2018

Двајца обвинети за насилството и упадот во Собранието од 27 април минатата година признаа вина и изречени им се пресуди, потврдија од Кривичниот суд. На едниот му е изречена казна затвор од една година и три месеци, а другот е осуден условно на две ...

Син на поранешна судијка призна вина за крвавиот четврток – осуден на 1 година затвор

iPortal - 18.06.2018

Нови двајца обвинети за настаните од крвавиот четврток минатата недела признаа вина, потврдуваат од кривичниот суд за „Макфакс”. На судско рочиште вина признале обвинетите Васко Цунгаревски и Димитар Попоски за кривичното дело насилство.

Пресуди за уште двајца обвинети за насилствата во Собранието од 27. април

еМагазин - 18.06.2018

Двајца обвинети за насилството и упадот во Собранието од 27-април минатата година признаа вина и изречени им се пресуди, потврдија од Кривичниот суд. На едниот му е изречена казна затвор од една година и три месеци, а другот е осуден условно на две ...