TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Османи: Лошо е ако не поминат уставните измени, запираат преговорите со ЕУ

ТВ21 - 21.03.2023

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека многу лошо ќе биде ако не поминат уставните измени. „Многу лошо ќе биде ако не поминат уставните измени. Лошо ќе биде за државата.

Османи: Кога ќе се објават предлог -уставните амандмани, верувам дека ќе рефлектираат и тие што се против

ТВ21

ТИЕ РАБОТЕЛЕ ЦЕЛО ВМРО-ДПМНЕ ДА ГЛАСА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ Груби е убеден дека планот ќе успее

+инфо - 21.03.2023

„Сите знаеме каква беше лојалноста во минатиот парламентарен состав“, изјави Губи за Телма, алудирајќи на усвојувањето на ВМРО-ДПМНЕ. „Работиме не само да се обезбедат 8 пратеници, туку ние работиме цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставните измени“, ...

Груби: Ние работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставните измени, не само осум пратеници

360 степени

(живо)Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

Телма

Шокантна информација од Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Пулс24

(живо)Груби за Топ Тема: Голчето ми се подарок од ФФМ, баскетот ми е донација од Перо Антиќ

Телма - 21.03.2023

Дали ураганот на лојалистите околу Ахмети ќе го однесе или распламти гневот на “огнените”? За судирот во ДУИ, за скандалот со надзорот на коридорите 8 и 10 Д, за фудбалот на мали голчиња и големите сомнежи за корипција, вечерва во Топ Тема интервју ...

„Баскетот ми е од Перо Антиќ, ракометната топка од Мојсоски“: Груби објаснува за рекреацијата во кабинетот

Слободен Печат

Артан Груби: Баскетот ми е од Перо Антиќ, голчето од ФФМ, а топката од Наумче

Фактор

Митингот е потврда на поддршката за Ахмети, работиме за ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени, посочи Груби

Н.Македонија - 21.03.2023

Митингот на ДУИ е потврда дека партискиот огранок во Чаир е позади лидерот Али Ахмети, а не позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, истакна вицепремиерот Артан Груби во „Топ Тема“ на телевизија „Телма“, нагласувајќи дека имале активности во ...

(живо) Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети, не е позади Груби, ниту позади Меџити

Телма

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Во Центар - 21.03.2023

– Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени. Ако ВМРО-ДПМНЕ е определена за европска Македонија тогаш ќе се придружи на уставните измени, изјави вечерва првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците ...

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Независен

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Кајгана

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

ТВ21

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

4NEWS

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Либертас

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени, македонскиот народ добива најмногу од тоа

Локално

Курир 365 Република Lider Вечер Прес Нетпрес MakPress

Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

Сител - 21.03.2023

Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа. Вака некако изгледа врската во семејството Груби, а тоа најдобро се гледа по купувањето на дуќанот на улица Македонија од страна на Ветон Груби и наплаќањето за туристички услуги од државните институции со ...

Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

Курир

Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

Опсервер

(Видео) Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

Макфакс

Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

MakPress

(ВИДЕО) Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа?

А1 On

(ВИДЕО) Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа?

Press24

PressingTV MTM Нетпрес Република Lider Канал5 Во Центар

Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери од 1 милион денари, ДКСК и ЈО да реагираат, вели ...

Скопје1 - 21.03.2023

Додека Артан Груби е Вицепремиер, Ветон Груби преку неговата фирма ЕТЦ Травел ДООЕЛ добива државни тендери, вели ВМРО-ДПМНЕ „Над 1 милион денари во период од две години од владата и министерството на Груби се префрлени на фримата на братот на Артан, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери од 1 милион денари

Сител

Груби откако станал вицепремиер му дал на братот еден милион денари државни пари

Република

Oд Груби за братот еден милион денари државни пари

PressingTV

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери

Канал5

„Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери од 1 милион денари, ДКСК и ЈО да реагираат“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери од 1 милион денари, ДКСК и ЈО да реагираат

MakPress

Митева: Братот на Артан Груби од државата има добиено над 1 милион евра

24 Вести - 20.03.2023

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека братот на првиот вицепремиер Артан Груби од државата има добиено над 1 милион евра. Тврдат – Груби директно, од позиција на министер му исплаќал услуги на фирмата на неговиот ...

Митева: Фирма на братот на Артан Груби добила од државата над 1 милион денари

MakPress

(Видео) Артан Груби давал државни пари на братот Ветон Груби, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

Курир - 20.03.2023

Криминалот на Артан Груби нема крај, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Груби ги полни џебовите на неговиот брат со буџетски пари, а Ковачевски го аминува. Според документите од отворени финансии може да се увиди како Артан Груби од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Груби давал државни пари на фирмата на братот Ветон Груби

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

Сител

На кого ќе помогне ако не на брат: Артан на Ветон Груби му дал 16.000 евра државни пари за туристичката агенција

Република

Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

Нетпрес

Либертас Макфакс Lider PressingTV MTM MakPress Press24

Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат

MakPress - 20.03.2023

Нема крај на криминалите и сомнителните зделки во владеењето на Груби. Ова се трансакциите кои државните институции ги направиле кон ЕТЦ ТРАВЕЛ ДООЕЛ Скопје, фирма во сопственост на братот на Артан Груби чија вредност надминува 1 милион денари.

Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат

Курир

Милион денари за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат, вели Митева

Нетпрес

Груби го почестил братот Ветон со еден милион денари државни пари

Република

(ВИДЕО) Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат

А1 On

Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси

Канал5

Митева: Еден милион за фирмата на братот на Груби, институциите да реагираат

Макфакс - 20.03.2023

Во период од 2020 до 2022 се направени 8 трансакции од Владата, Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците и Министерството за економија на фирмата на братот на Артан Груби ЕТЦ Травел ДООЕЛ Скопје, објави на прес-конференција, ...

Митева: Еден милион за фирмата на братот на Груби, институциите да реагираат

MTM

А од братот еден милион денари: Артан го помогнал Ветон во бизнисот со агенцијата, ама со државни пари

PressingTV

(ВИДЕО) Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси

Фокус