TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На четири локации низ кумановско горела сува трева

Кумановски м. - 20.03.2019

Пет интервенции во текот на вчерашниот ден бележат кумановските пожарникари, сите на запалена сува трева. Околу 13:25 часот четворица пожарникари излегле на терен во селото Кучкарево од каде добиле повик дека гори сува трева.

Пожар беснее над Прилеп

Курир - 19.03.2019

Пожар избувна попладневно над Прилеп. Пожарот, како што информираат од прилепската противпожарна единица, почнал околу пладне со запалена сува трева кај месноста „Топташ“ и попладнево се проширил и ја зафатил мешовитатата шума во близината.

Не стивнуваат пожарите низ кумановско

Кумановски м. - 19.03.2019

Шест пожари изминатото деноноќие изгаснале кумановските пожарникари, а две од интервенциите биле на поголеми шумски пожари. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, шумски пожар повторно имало во атарот на селата Скачковце ...

Пожар над Прилеп, гори сува трева и мешовита шума

24Инфо - 19.03.2019

Пожар избувна попладневно над Прилеп. Пожарот, како што информираат од прилепската противпожарна единица, почнал околу пладне со запалена сува трева кај месноста „Топташ” и попладнево се проширил и ја зафатил мешовитатата шума во близината.

Пожар над Прилеп, гори сува трева и мешовита шума

А1 On - 19.03.2019

Пожар избувна попладневно над Прилеп. Како што информираат од прилепската противпожарна единица, пожарот почнал околу пладне со запалена сува трева кај месноста „Топташ“ и попладнево се проширил и ја зафатил мешовитатата шума во близината.

Пожар над Прилеп, стихијата се движи над манастирот „Свети Димитрија“

Република - 19.03.2019

Пожар избувна попладневно над Прилеп. Како што информираат од прилепската противпожарна единица, пожарот избувнал околу пладне со запалена сува трева кај месноста „Топташ“, попладнево се проширил и ја зафатил мешовитатата шума во близината и се ...

Избувна пожар над Прилеп

МКД - 19.03.2019

Пожар избувна попладневно над Прилеп. Пожарот, како што информираат од прилепската противпожарна единица, почнал околу пладне со запалена сува трева кај месноста „Топташ" и попладнево се проширил и ја зафатил мешовитатата шума во близината.

Пожар над Прилеп, гори сува трева и мешовита шума

Локално - 19.03.2019

Пожар избувна попладневно над Прилеп. Пожарот, како што информираат од прилепската противпожарна единица, почнал околу пладне со запалена сува трева кај месноста „Топташ“ и попладнево се проширил и ја зафатил мешовитатата шума во близината.

Пожар над Прилеп, во близина над манастирот „Свети Димитрија“ кај Селце

Либертас - 19.03.2019

Пожар избувна попладневно над Прилеп. Пожарот, како што информираат од прилепската противпожарна единица, почнал околу пладне со запалена сува трева кај месноста „Топташ“ и попладнево се проширил и ја зафатил мешовитатата шума во близината.