TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Драматично! Можен е нуклеарен судир меѓу Русија и Западот! Шојгу: Само уште неколку чекори

Во Центар - 21.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу предупреди на можен нуклеарен судир меѓу Москва и Западот, објави руската новинска агенција Интерфакс. Како што пренесуваат руските медиуми, Шојгу рекол дека остануваат сè помалку чекори пред евентуален ...

Шојгу: Можен е нуклеарен судир меѓу Русија и Западот

360 степени

Шојгу: Можен е нуклеарен судир меѓу Русија и Западот

Канал5

ШОЈГУ: Можен е нуклеарен судир меѓу Русија и Западот

Денешен

Шојгу: Можен е нуклеарен судир меѓу Русија и Западот

А1 On

Русија предупредува на потенцијален „нуклеарен судир“ доколку Велика Британија и испрати на Украина муниција со ...

Либертас - 21.03.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу предупреди на можен „нуклеарен судир“ меѓу Москва и Западот, пренесува Скај Њуз. Според руски медиуми, Шојгу рекол дека остануваат сè помалку чекори пред да се случи потенцијален инцидент.

Шојгу: Се помалку се чекорите до нуклеарен конфликт

Локално

Русија предупредува на потенцијален „нуклеарен судир“ доколку Велика Британија и испрати на Украина муниција со осиромашен ураниум

Бриф

Рускиот министер за одбрана: Се’ помалку чекори до нуклеарен конфликт

Макфакс

Русија предупредува на потенцијален „нуклеарен судир“ доколку Велика Британија и испрати на Украина муниција со осиромашен ураниум

Опсервер

Москва предупреди на можен „нуклеарен судир“ доколку Велика Британија ѝ испрати на Украина муниција со осиромашен ураниум

365

Сѐ поблиску сме до можниот нуклеарен судир меѓу Русија и Западот, вели Шојгу

Слободен Печат

Н.Македонија Независен Точка Вечер Прес MakPress