TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред полицискиот час се запали стан во Куманово, едно лице со лесни изгореници

Фокус - 08.04.2020

Непосредно пред полицискиот час во Куманово, и од денеска во цела држава, се запали стан во зграда на улица „Трета македонска бригада“ во Куманово. Снимката од запалениот стан и интервенцијата на противпожарните екипи почна да се шири на социјалните ...

Изгаснат пожарот во станот на бул. „Трета МУБ“ во Куманово

Опсервер - 08.04.2020

Куманово, 8 април 2020 () – Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е ...

Еден повреден во пожар во Градската палата во Берлин

Макфакс - 08.04.2020

Пожар избувнал претпладнево во Градската палата во центарот на Берлин, соопшти Пожарникарската служба на германскиот главен град на Твитер, пренесува ДПА. Пожарот го зафатил покривот на зградата.Според првите сознанија, можно е еден дел од ...

Пожар во стан на булевар „Трета МУБ“ во Куманово

ТВ21 - 08.04.2020

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пожар во зграда во Куманово

ММС - 08.04.2020

Пожар избил во стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово попладнево околу 15:55 ...

(ВИДЕО) Пожар во стан во зграда во Куманово

Frontline - 08.04.2020

Во стан во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово, попладнево околу 16 часот избил пожар. Првичните непотврдени информации се дека пожарот започнал во кујната на станот. Наводно, на шпорет било заборавено тенџере со масло.

Пожар во зграда на „Трета МУБ“ во Куманово (ВИДЕО)

Кумановски м. - 08.04.2020

Пожар избил во стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово попладнево околу 15:55 часот. Според првичните информации пожарот започнал во кујната на станот. На терен се десет пожарникари од Територијалната противпожарна единица кои ...

Пожар во стан во зграда на Трета МУБ

Kumanovo News - 08.04.2020

Според пожарникарите, пожарот кај нив е пријавен во 15.55 часот дека е запалена кујна на осмиот кат од зградата. Пожарникарите близу еден час се обидуваат да го локализираат пожарот да не се прошири на другите станови во зградата.

(ВИДЕО) (ВИДЕО) Пожар во стан во зграда во Куманово

Скопје1 - 08.04.2020

Се запали стан во зграда на улица „Трета македонска бригада“ во Куманово, непосредно пред полицискиот час. Снимката од запалениот стан и интервенцијата на противпожарните екипи почна да се шири на социјалните мрежи, а чадот можеше да се забележи од ...

Еден повреден во пожар во Градската палата во Берлин

24Инфо - 08.04.2020

Пожар избувнал претпладнево во Градската палата во центарот на Берлин, соопшти Пожарникарската служба на германскиот главен град на Твитер, пренесува ДПА. Пожарот го зафатил покривот на зградата.Според првите сознанија, можно е еден дел од ...

Пожар во стан на булевар „Трета МУБ“ во Куманово

Опсервер - 08.04.2020

Куманово, 8 април 2020 () – Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пожар во стан на булевар „Трета МУБ“ во Куманово

Сител - 08.04.2020

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пожар во стан на булевар „Трета МУБ" во Куманово

Канал5 - 08.04.2020

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада" во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пожар изби во зграда во Куманово, на терен се 10 пожарникари

Република - 08.04.2020

Пожар избил во стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово попладнево околу 15:55 часот. Според првичните информации пожарот започнал во кујната на станот. На терен се десет пожарникари од Територијалната противпожарна единица кои ...

Пожар во стан на булевар „Трета МУБ“ во Куманово

Либертас - 08.04.2020

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пожар во стан во Куманово

Press24 - 08.04.2020

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пожар во стан на булевар „Трета МУБ“ во Куманово

iPortal - 08.04.2020

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пожар во стан на булевар „Трета МУБ“ во Куманово

Вечер - 08.04.2020

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пожар во стан на булевар „Трета МУБ“ во Куманово

4NEWS - 08.04.2020

Пожар избувна во еден стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово. Од територијалната противпожарната единица од Куманово информираат дека пожарот кај нив бил пријавен во 15:55 часот.

Пред полицискиот час се запали стан во Куманово, едно лице со лесни изгореници

24Инфо - 08.04.2020

Непосредно пред полицискиот час во Куманово, и од денеска во цела држава, се запали стан во зграда на улица „Трета македонска бригада“ во Куманово. Снимката од запалениот стан и интервенцијата на противпожарните екипи почна да се шири на социјалните ...

Изгаснат пожарот во станот на бул. „Трета МУБ“ во Куманово

ТВ21 - 08.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот.Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.

Изгаснат пожарот во станот на бул. „Трета МУБ“ во Куманово

А1 On - 08.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.

Изгаснат пожарот во станот на бул. „Трета МУБ” во Куманово

Вечер - 08.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ” во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.

Изгаснат пожарот во станот на бул. „Трета МУБ“ во Куманово

Сител - 08.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.

Изгаснат пожарот во станот на бул. „Трета МУБ“ во Куманово

Press24 - 08.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.

Изгаснат е пожарот во станот на бул. „Трета МУБ“ во Куманово

iPortal - 08.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.

Изгаснат пожарот во станот на бул. „Трета МУБ“ во Куманово

Локално - 08.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.

Изгаснат пожарот во станот на бул. „Трета МУБ“ во Куманово

4NEWS - 09.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.

Во пожарот во Куманово повредено едно лице

Скопје инфо - 09.04.2020

Кумановските пожарникари го изгасија пожарот во станот во зграда на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово кој избувна попладнево пред 16 часот. Командирот на ТППЕ Куманово Дејан Илиевски, информираше дека во пожарот е причинета материјална штета.